Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű szerződésről?

Határozott idejű szerződésről?

Figyelt kérdés
Két hetem van hátra a próbaidőből és nem tudom, hogy addigra összejön-e más. 1 évre szóló szerződésem van (amiből lejön a próbaidő). A kérdésem az, hogyha nem tudok próbaidő alatt váltani, elmehetek-e utána? Hogyan megy a felmondás? mi a legrosszabb következménye?
2016. szept. 30. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen elmehetsz, a határozott idejű szerződést is felbonthatja mind a 2 fél. Általában a szerződés tartalmazza, hogy mi a teendő vagy mi a következménye.
2016. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyira rossz hely?
2016. szept. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, annyira. Úgy vagyok vele, akár elmegyek ideiglenes árufeltöltőnek is csak hogy a próbaidő előtt elmehessek. Maga a légkör borzasztó, állandó stressz stb.
2016. szept. 30. 17:36
 4/6 A kérdező kommentje:
az én szerződésem nem tartalmaz ilyesmit amúgy.
2016. szept. 30. 17:36
 5/6 anonim ***** válasza:
A Mt tartalmazza, hogy határozott idős szerződést hogyan mondhatsz fel.
2016. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Határozott idejű szerződés felmondása problémásabb, mint a határozatlané. Meg kell indokolni (kötelező), és az indok kizárólag olyan jellegű lehet, amit az MT is nevesít. Indok csak olyan ok lehet, amely miatt a dolgozó számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné (elköltözöl 200 km-re), vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna (kerekes székes vagy, és egy olyan új helyen kell munkát végezned, amelyet nem tudsz vele megközelíteni, így nem tudod a munkád időben és megfelelően ellátni, vagy a társad elhunyt, ott maradtál egyedül 4 kisgyerekkel, a szerződésben foglaltak az új körülményeid miatt már nem felelnek meg stb.).


A felhozott példák csak kitaláltak, a megértés miatt írtam őket. Vagyis az nem ok, hogy nem érzed ott jól magad, mert ahhoz ott van a próbaidő, amely alatt tesztelheted a munkát, a kollégákat és minden mást.


Azt, hogy egy ilyen felmondást a munkáltató elfogad-e, vagy sem, csak rajta múlik. Ha nem fogadja el, akkor jogellenes a munkaviszony megszüntetésed, és a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb 3 havi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles vagy megfizetni a munkáltatónak.

Ez a legrosszabb következménye + az, hogy ha egyéb kára is származik a távozásodból és ezt bizonyítani tudja, akkor bírósági per keretén belül kártérítést is követelhet Rajtad.

2016. okt. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!