Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan járok jól, ha felmondok...

Hogyan járok jól, ha felmondok vagy ha kirúgnak? (Próba idő)

Figyelt kérdés
21/L vagyok, 2 hónapja dolgozom egy gyárban, soron vagyok. 30 másodpercenként ugyanazt csinálom ,napi 700as a darab szám, egésznap 30 kilós ládákat emelgetek. pisilni ha kiakarok menni már húzzák a szájukat. munkaközvetítő által kerültem ide. érettségim van, angolul tudok, a felsőoktatási tanulmányaimat abba kellett hagynom, mert a szüleim nem fizették így hát gyorsan találnom kellett valamit. ma délelőtt lebetegedtem, az utómunkás összefertőzött mindenkit. kiakarnak rúgni ha nem megyek be holnap, voltam orvosnál, írt antibiotikumot meg táppénzes papírt. viszont nekem nagyon elegem van ebből, hogy már 2xra akarnak kirúgni, pisilni, vakarózni, enni, inni sem tudok mikor megy a sor. holnap bemegyek, de felakarok számolni. hogy járok jobban ha felszámolok táppénz alatt vagy ha kirúgnak mert nem mentem be?
2016. okt. 4. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Táppénz leteltét várd meg, addig miért jönnél el, míg táppénzen vagy? Utána meg teljesen mindegy te mondasz e fel, vagy ők, próbaidő alatt azonnali hatállyal megteheted te is, ők is. Inkább törekedj a közös megegyezésre, az a legkorrektebb, és a későbiekben sem lesz hátrányod belőle!
2016. okt. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Próbaidő alatt bármelyik fél (te is, ők is) felmondhat azonnali hatállyal.


Húzd a táppénzzel, addig is kapod a fizetést, utána meg mondj fel bátran az első munkanapodon amikor bemész.

2016. okt. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Megjegyezném a többieknek, hogy mióta változott a törvény, táppénz alatt is lehet küldeni az embert.

Szóval ha komolyan el akarják küldeni, akkor hülyék lennének fizetni a táppénzt. Ami egyébként nem is táppénz, hanem betegszabadság még, szóval a cég fizeti.

Egyébként édesmindegy, melyik módot választod.

Azt írják, később nem lesz hátrányod. Abból sem lesz, ha ők küldenek el. Sőt, amikor a cég küld el, legtöbbször olyankor is közös megegyezéses papírt írnak. Ez a gyakorlat.

Atért érdemes lenne elgondolkodni, hogy a van munka bőven, azaz kell az ember, de valakit már próbaidő alatt el akarnak küldeni, akkor ott valami baj van az emberrel. Akár a munkájával, akár a hozzáállásával, akár a személyiségével.

Nem ismerlek, szóval ez nem gyanusítgatás, de iylenkor olyan jó lenne meghallgatni a másik felet. Valami biztos nem tetszik nekik, pl. állandóan panaszkodsz a ládák súlya miatt, többször tartasz szünetet, mint kéne, stb.

Sajnos a szalag melletti munkák ilyenek, ezt szokd meg, ha ilyen jellegű munkákban kell gondolkodnod a jövőben. Sok egyéb munka is ilyen, pl. egy telefonos ügyfélszolgálat is. Nem te döntöd el, mikor mész pisilni, hanem majd mész, ha elengednek.

2016. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

jól csinálom a dolgom, gyorsan, soha nincs nálam elakadás, de azt elismerem, hogy többször megyek ki pisilni, mint a többiek...

egyébként aki ezen a munkaközvetítőn keresztül van ott mint én azzal is ezt csinálják, mert nem a cég akar kirúgni, hanem a munkaközvetítő, mióta ott vagyok csak a mi sorunkon megfordult vagy 10 új ember.

2016. okt. 4. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

3#-as!

A táppénz alatt csak a felmondást lehet BEJELENTENI, ami akkor kezdődik, ha visszamegy betegállományból!

Táppénz alatt nem szűnik meg a munkaviszony!

2016. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha ennyire cserélődnek az emberek annak azért oka van!
2016. okt. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Táppénz utáni nap írásban beadod az azonnali hatályú felmondást, a vezető írja alá és 5 napjuk van téged kifizetni meg kiadni a papírjaid.
2016. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!