Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 90 nap alatt, amíg álláskere...

A 90 nap alatt, amíg álláskeresési járulékot kapok, köteles vagyok közmunkát elfogadni?

Figyelt kérdés
Felhívtak tegnap, hogy adminisztrációs munkáról lenne szó. Örültem nagyon, ma bementem állásinterjúra, erre kiderült, hogy közmunkaprogram keretén belül lenne, még annál is kevesebbet kapnék mint amennyi most az álláskeresési járulékom.
2016. okt. 7. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy - viszont az álláskeresésit megvonják ha nem fogadod el...
2016. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor kapják be. Elegem van már, hogy állandóan behívogatnak, semmi normális állást nem tudnak ajánlani. Múltkor is állásbörze volt, kötelező megjelenéssel. Állásinterjúra volt időpontom egy cégnél, amit emiatt vissza kellett mondanom. 3 hete vagyok munkanélküli, folyamatosan keresgélek a számomra megfelelő normális állások közül. Jövő hétfőn is megyek állásinterjúra, ha nem talál ki a munkaügyi központ megint valami hülyeséget arra a napra.
2016. okt. 7. 13:50
 3/11 A kérdező kommentje:

"A fentiek alapján a felajánlott munkahely nem minősül megfelelőnek (ugyanis az érintett magánszemély álláskeresési járadékban részesül, és a várható keresete az álláskeresési járadék összegét nem érné el), így az álláskeresési járadék folyósításának tartama alatt nem köteles elfogadni a felkínált közmunkában történő foglalkoztatást. El nem fogadás esetén az álláskeresési járadék továbbra is megilleti."

Ezt találtam a közmunka programmal kapcsolatban. Kevesebb lenne a kapott bérem 20 ezer forinttal.

2016. okt. 7. 14:07
 4/11 anonim ***** válasza:

"Múltkor is állásbörze volt, kötelező megjelenéssel. Állásinterjúra volt időpontom egy cégnél, amit emiatt vissza kellett mondanom."


És ezt jelezted a Munkaügyi Központnak/kapcsolattartódnak, hogy Te épp állásinterjúra mennél? És ennek ellenére köteleztek rá?

2016. okt. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

"semmi normális állást nem tudnak ajánlani."


Talán mert a munkaügyi központ nem munkaközvetítő cég-.

2016. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Talán mert a munkaügyi központ nem munkaközvetítő cég-." Tény, de nem is végzi a munkáját megfelelően. Feladata lenne az is, hogy a munkavállalónak ajánljanak számára megfelelő munkát. De olyanok, hogy terhes nőt elküldtek katonai toborzásra stb. (1 állapota miatt alkalmatlan 2 jócskán túlképzett volt sorkatonának)


De fordítva is igaz. Munkáltatók is bemehetnek, hogy kellene neki ilyen olyan munkakörre ember... Egyik rokonom műszerészt keresett bement. (tény egy rakat papírozás volt) de 1 olyat meg kiküldött amelyik közölte, hogy nem akar dolgozni csak a papírját írja alá...

2016. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Munkaadó nem fog azzal tökölni, hogy a munkaügyi központból toborozzon, mikor alig kap rá valamit kedvezményt de iszonyú a bürokrácia.. Felad egy hirdetést és jónapot.


innentől kezdve el kell felejteni a "túlképzett volt" - persze, hogy az volt, aki BÁRMIHEZ ért annak minden munkaügyes meló túlképzett lesz.

2016. okt. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jeleztem a munkaügyi központnak, hogy amikor az állásbörze van, nekem arra már van állásinterjúra időpontom egy céghez. Azt volt a válasz, hogy őket ez nem érdekli, előírás hogy ott legyek, alá is kell írni, hogy ott voltam. Szóval inkább hátráltatják az embert, minthogy segítenének.
2016. okt. 8. 18:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszi kérdező, megmondom őszintén, azt reméltem, nem ezt írod :-) Hát ez megdöbbentő számomra, hogy az embert nem engedik el állásinterjúra és kötelezővé teszik az állásbörzét...
2016. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És a vicc az egészbe, hogy az állásbörzén egy olyan cég tartott előadást, akik kapcsolókat gyártanak. Tehát abszolút nem a képzettségemnek megfelelő állás. De "kedvesek" voltak, mert a jelentkézési lapon amit adtak választhattunk, hogy 3 műszakos munkarendet, 4 műszakos munkarendet, vagy folyamatos munkarendet tudunk-e vállalni.
2016. okt. 8. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!