Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így van esély, hogy felvesznek...

Így van esély, hogy felvesznek iskolába tanítani?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, tanárszakos végzettséggel, de eddig (a kötelező gyakorlatokon kívül) nem tanítottam iskolában, mert kellett a pénz, hogy a párommal felépítsük az életünket (lakás, gyerek, autó...), ezért elmentem multikhoz kb. kétszer annyi fizetésért (nyelvszakos tanár vagyok, csak a nyelvtudás kellett ezekhez a munkákhoz).


Most otthon vagyok a kisbabánkkal, 2,5 év múlva szeretnék visszamenni dolgozni, akkor már 32,5 éves leszek. Úgy döntöttem hogy elég a multis melókból, amiket csak a pénzért csináltam, most már tanítani szeretnék. Férjemnek nincs ellenére, ő jól keres, nem éheznénk akkor sem, ha tanári fizetést kapnék... Hiányzik az iskola hangulata, a gyerekek, a tudat hogy valami hasznosabb dolgot csinálok, minthogy egy multi cég adatbázisait töltögetem fel...


Viszont nem tudom, ilyen előzmények után kellek majd sulikba? 32 éves leszek, mire újra munkába állnék, és a diploma óta nem tanítottam... Mondjuk magántanítványaim voltak, de inkább felnőttek.


Úgy tudom, az iskolák előnyben részesítik a tapasztalattal rendelkező tanárokat, illetve ha kezdőkről van szó, akkor az egyetemről frissen kikerülteket.


Szerintetek van rá esély, hogy 32 évesen vágjak neki a tanári pályának egy iskolában?


Elsősorban tanárok válaszára lennék kíváncsi, de természetesen minden véleményt szívesen olvasok. :)


2016. okt. 11. 10:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy Budapesten élünk, és általános iskolai, valamint középiskolai állás is érdekelne. Idén nyáron kíváncsiságból megnéztem, sok állást hirdettek a szakommal, de nem tudom, ezek közül mennyi volt "valódi" hirdetés, illetve hány jelentkező volt 1-1 pozícióra...
2016. okt. 11. 10:20
 2/11 anonim ***** válasza:

kozigallas.hu-n elég sok tanári állás van, ebből én arra következtetek, hogy lehetőség van.


Nem vagyok tanár, de nem érzem lehetetlennek.

2016. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm ugyanígy volt, de ő közel 40 volt, amikor végül tanítani kezdett. Biztos, hogy nehezebb, de nem lehetetlen.
2016. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha láttál a szakodnak megfelelő álláshirdetést, akkor egészen biztos, hogy fel is vesznek valahova. Kezd a pedagógus szakma kihalni a "divatból", sok szakon hiány van. Én ugyan gyógypedagógus vagyok, de nálunk egészen biztos hogy nem lenne hátrány, vagy kizáró ok hogy nincs gyakorlatod. (Abban nem vagyok biztos, hogy automatikusan ped. 1-be sorolnának, vagy gyakornok lennél. (Minta úgy rémlene, hogy mindjárt ped.1, de ezt meg kell érdeklődni.) Ha gyakornoknak vesznek fel, akkor kevesebb fizetés, viszont kevesebb óraszám, lesz mentorod és sokat hospitálhatsz.
2016. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Szia! Én pedagógus vagyok, és a mi iskolánkban idén 15 új tanár kezdett, mert olyan nagy volt a mozgás. Sokan hagyják el a pályát, egyre nehezebb a gyerekekkel és a szülőkkel is, nem beszélve a minősítésről és a nyakunkba aggatott rengeteg adminisztrációról! Mondhatnám, hogy a rengeteg pedagógus diploma ellenére lassan hiányszakma lesz. A képzett nyelvtanárok pedig különösen keresettek, mert aki már jól beszél egy nyelvet, az bárhol máshol megél belőle, a fizika tanár pedig csak az iskolában. Szóval, van esélyed, és ha tényleg hivatástudattal, gyerekszeretettel állsz hozzá, akkor pedig pláne nagy szükség van rád! Hajrá!
2016. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lehetetlen. Talán egy nagyon elit iskola megengedheti magának,h valogasson tapasztalat alapján. De a legtöbb helyre lasszóval kell tanárokat fogni. Nálunk (megyeszékhely) sokszor indult nehezen az év, mert nem volt még ilyen vagy olyan szakos tanár. És kezdett 6 gyerekes anyuka is - abszolút pályakezdőként 😉.
2016. okt. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Igen, nyugodtan próbálkozz. Az iskolavezetéstől függ, az interjún lehetsz befutó. Mi is vettünk fel 4 gyerekest, aki egy percet sem tanított, de kis segítséggel hamar belejött.
2016. okt. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minosites utan lesz eselyed.
2016. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van esély. Sok helyen nincs elég tanár.
2016. okt. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen ,
2016. okt. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!