Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közigazgatásban dolgozó...

Tyety kérdése:

Közigazgatásban dolgozó kormánytisztviselő vagyok (Országos Tisztifőorvosi Hivatal) angol nyelvből C1 típusú nyelvvizsgával és spanyol nyelvből B2 típusú nyelvvizsgával. Miért kapok kizárólag az angol nyelvvizsgám után nyelvvizsgapótlékot?

Figyelt kérdés
A 2011. évi CXCIX. törvény szerint a 141. paragrafus (4) bekezdése szerint: "Az idegennyelv-tudási pótlékra jogosító nyelveket és munkaköröket a munkáltatói jogkör gyakorlója állapítja meg." Le van esetleg írva valahol, hogy spanyol nyelv után nem jár?

2016. okt. 16. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Én is kormánytisztviselő vagyok és úgy tudom hogy csak angol német francia nyelvekért jár a pótlék.
2016. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A 2011. CXCIX. törvény szerint:


4) Az idegennyelv-tudási pótlékra jogosító nyelveket és munkaköröket a munkáltatói jogkör gyakorlója állapítja meg.


(5) A pótlék mértéke nyelvvizsgánként

a) komplex felsőfokú (Cl) nyelvvizsga esetében az illetményalap 50%-a, a szóbeli vagy írásbeli nyelvvizsga esetében 25-25%-a;

b) komplex középfokú (B2) nyelvvizsga esetében az illetményalap 30%-a, a szóbeli vagy írásbeli nyelvvizsga esetében 15-15%-a.


(6)259 A (4) és (5) bekezdéstől eltérően az angol, francia, német, arab, kínai és orosz nyelvek tekintetében a pótlék alanyi jogon jár, amelynek mértéke nyelvvizsgánként

a) komplex felsőfokú (C1) nyelvvizsga esetében az illetményalap 100%-a,

b) komplex középfokú (B2) nyelvvizsga esetében az illetményalap 60%-a,

c) komplex alapfokú (B1) nyelvvizsga esetében az illetményalap 15%-a.


Tehát az angol, francia, német, arab, kínai és orosz után alanyi jogon jár, a többit a munkaköri jogkör gyakorlója állapítja meg. Szóval, mi az eset a spanyollal?

2016. okt. 16. 17:55
 3/3 anonim ***** válasza:

munkaköri jogkör gyakorlója állapítja meg. Szóval, mi az eset a spanyollal?


Kérdésben a válasz. Nem jár alanyi jogon, a főnököd dönt róla. De nem valószínű, hogy hasznos lesz ott ez a nyelv, meg spórolni is szeretnek, nem hiszem, hogy fogsz kapni utána.

2016. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!