Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják a közgázra,...

Miért mondják a közgázra, hogy büfé (mérnökök, vagy bme-sek) miközben onnan kerülnek ki a legtöbb milliárdosok (link). Irigyek?

Figyelt kérdés

[link]


Üzlet: 12%

közgazdaságtan: 8%

Pénzügy: 8%


Ez 28% több mint az összes mérnöki szak együttvéve.



2016. okt. 16. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Egy ilyen cikket belinkelni jó nagy öngól.. Ahogy láthatod semmilyen végzettsége nincs a legnagyobb %-nak. GAZDAG nem az iskolától leszel.
2016. okt. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
orosz milliárdosok többségének a 8 általánosa sincs meg.
2016. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

19:13


érdekesen értelmezed a számokat

-az csupán az 1/3-a

-tehát ha úgy vesszük, diplomásként sokkal nagyobb esélye van valakinek gazdagnak lenni

-papíron Zuckerbergnek meg Bill Gatesnek sincs diplomája, mert nem fejezték be, de azért mégis a Harvardra jártak

2016. okt. 16. 19:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"GAZDAG nem az iskolától leszel"


Ez hülyeség, sokkal nagyobb eséllyel leszel gazdag jó végzettségekkel. Nyilván nem alanyi jogon fog járni a gazdagság a mérnök-informatikus diplomádhoz, neked is tenni kell érte, de azért kicsit könnyebb lesz elérni mint 8 általánossal. Nyilván azzal sem lehetetlen, ahogy például a Zara tulajdonosának a példája mutatja. De összességében a gazdagok többsége diplomás.

2016. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes ember nem mondja a közgázra, hogy büfé szak. A legmagasabb átlagfizetések ebben a szektorban vannak, ami nem a véletlen műve.
2016. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Magyarországon alkalmazottként elég nehéz gazdagnak lenni. A diplomások átlagbére is kb. 300.000 bruttó. A felsővezetőknek több, de ez nagyon kicsi százalék. Elég sok ismerősöm van diplomás körökből, van aki 100.000-et kap kézhez. Ne az itteni hozzászólókat vegyétek alapul, mert az nem reprezentatív. Szerintem a legtöbb kamu.

Itt csak az lehet gazdag, akinek saját vállalkozása van. Leginkább a rendszerváltás után lehetett jó üzletet csinálni olcsón. Ma már inkább csak öröklik a fiatalok a menő vállalkozást, amit vagy tudnak folytatni, vagy nem.

Tehát nem a diplomától függ.

Amúgy a közgáznak azért van ilyen híre, mert nem olyan nehéz elvégezni.

Nekem van egy bölcsész diplomám, meg levelezőn elvégeztem a BGF-en a közgázt a külgazdaság szakon. A bölcsészeknek is olyan a hírük, hogy büfé szak, bár a BGF-et azért nem szokták fikázni. Ha hiszed, ha nem, a bölcsész volt a nehezebb. Igaz, hogy a legtöbb óra potya volt, de olyan szigorlatok voltak, hogy nem láttad a végét. Egyszerűen nem lehetett felkészülni rájuk, vagy mázlid volt, vagy nem. A közgázon volt egy-két húzósabb tantárgy pl. statisztika. De a legtöbből néhány nap alatt simán fel lehetett készülni. A szigorlaton meg volt 30 tétel, volt hozzá tankönyv, arra is max. 1 hét volt felkészülni.

A mérnöki kart nem ismerem, de nekem elég kínainak tűnik, amit tanulnak, szóval én biztos vagyok benne, hogy jóval nehezebb.

2016. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a közgázt könnyebb elvégezni, a BME nagyon kemény.

De ennek semmi köze a későbbi keresethez.

2016. okt. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

A Közgáz és a BME között mindig volt egy ilyen viccesen lenézős viszony, de szerintem a BME-sek nem gondolják komolyan, hogy büfészak lenne, se fordítva.


Corvinusos mondás: "A BME-n csak egy dolog jobb: A kilátás az ablakból"

2016. okt. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%

Nem hinném, hogy irigységből.


A Corvinuszt sokkal könnyebb elvégezni mint a BME-t, így a BME hallgatól felháborodása (hogy milyen elenyésző teljesítményért kapnak egyesek diplomát) valahol jogos, így ragasztották rá a büfészak címkét..


Ha megnézed, a világban sehol, de magyarországon főképp nem korrelál a megszerzett szakmai tudás azzal, hogy kiből lesz milliárdos, kiből nem. Elég csak a politikusainkra nézni, többségük nem egy atomfizikus, viszont baromi kó kapcsolataik vannak (értsd, sok más gazdag embert ismernek).


Az hogy hol van jó fizetés, valóban nem a véletlen műve, sokkal inkább attól függ, hogy kinek mit, mennyiért tudsz eladni, venni stb. Bár a mérnökök tipikusan okosabbak mint egy közgázos, azért az látható, hogy kereskedésben a mérnökök többsége egyáltalán nem jó.


Azért van több pénz a gazdaságban és kevesebb a kutatás-fejlesztésben.

2016. okt. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!