Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik 23-25 évesen nettó...

Akik 23-25 évesen nettó 230-300 ezret keresnek, azok hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Minek tanultak, mit dolgoznak? Egy 18 éves vagyok(novemberben leszek 19), jelenleg érettségizem. Felszolgáló a szakmám, de ezt nem szeretem, inkább képzem magam. Jelenleg b2-őn beszélek németül, angolul most tanulok, továbbá szeretnék még egy-két nyelvet beszélni legalább középfokon., és előbbi kettőből minimum egy C1-egy nyelvvizsgát rakni. Ezzekkel lesz esélyem a jövőben? Egyetemi/főiskolai végzettségnél mennyit számít az, hogy milyen szakon voltam? Sok állásnál csak felsőfokú végzettséget írnak. Bocsi a sok kérdésért, de nem fogom ezeket külön-külön feltenni.

2016. okt. 23. 19:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

RENDŐRÖK!


rendőrnyomozók kapnak ennyit, ha szereti őket a főnök. akkor megy fel a fizetés akadályok nélkül...meg egy csomo más pénz is csurran-cseppen nekik...ugyhogy 25-26 évesen akár 10 millát is félretudnak tenni.

2016. okt. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, zöld pacsit mindenkinek! :)
2016. okt. 24. 00:20
 13/19 anonim ***** válasza:
76%
Autóipar gépészmérnök, villamosmérnök mint folyamatmérnök. De minőségbiztosítási területen is hetek alatt el lehet helyezkedni, akkora a hiány.
2016. okt. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%
Budapest IT. Bruttó 460 a kezdő fizetés már több helyen.
2016. okt. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ha mérnöknek szeretnék menni, akkor mindenképp emeltet kell matekból rakni?
2016. okt. 24. 15:38
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten nem olyan nehéz elérni ilyen fizetést.


Nekem 25 évesen nettó 220.000, mérnökként, de ez nem számít jónak a 2,5 év tapasztalatommal, ha multihoz átmennék ahol pl. napi szinten kell használnom a tárgyalási szintű szakmai angolt akkor simán lehetne nettó 300.000 is, az más kérdés hogy egyelőre egyéb okok miatt nem akarok váltani.


Szerintem az alábbi szakmákban el lehet érni ilyen fizetést: mérnök (gépész, villamos, közlekedés, építő-építész, minőségbiztosítási), programozó (vagy úgy alapvetően valami IT terület), orvos, pénzügyi-közgazdász területek (tudom ez így elég bő, de ott nincs tapasztalatom).


Illetve szakmákkal is, maximum kicsit később, bár feltéve hogy 25 évesen egy szakmában már kb 5 év a szakmai tapasztalatod, így nem biztos hogy később..: hegesztő, CNC forgácsoló, elektronikai műszerész, stb.


Illetve minimum 2 db nyelv jó ismeretével elég sokszor a felsőfokú végzettség is, kb mindegy mi, pl. turizmus vendéglátás vagy kommunikáció és egyebek...ott igazából a nyelvtudásod fizetik meg csak kell egy felsőfokú papír. De úgy hiszem egy ilyen könnyebb szak mellett pont van ideje az embernek nyelvet tanulni.


A legtöbb esetben az angol nem elég, vagy ha csak az van, akkor viszont legyen tárgyalási szintű (a középfokú nyelvvizsga nem az).


És a legfontosabb: szeresd a szakmád, akarj benne fejlődni, a szabadidődben is foglalkozz vele, járj ahhoz kapcsolódó szakmai eseményekre. Enélkül nem megy.


(amúgy a vendéglátással is lehet jól keresni de azt nem írtam direkt..)

2016. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten, 2013-ban, 26 évesen, friss villamosmérnök diplomával, multinál, angol nyelvtudással 230k volt a nettóm. És ezzel az évfolyamtársaimhoz képest a sor végén kullogtam.
2016. okt. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 26. 23:52
 19/19 anonim ***** válasza:
2 hét alatt meg lehet keresni ezt a pénzt az osztrákoknál 1 hét alatt pedig Svájcba, egy egyszerű szakmával ha az ember dolgozik szombaton is. Nyelvtudás az kell, és elszántság. A vendéglátásban pedig kapsz enni és szállást is a legtöbb helyen, kivéve nagyvárosok, illetve jár 13-14 havi fizetés is, továbbá ha 10 éves munkaviszonyod meg van akkor jár már osztrák nyugdíj. Nem csoda, hogy a fél ország lelépett már innét.
2016. dec. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!