Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár az aktívkorúak ellátása,...

Jár az aktívkorúak ellátása, ha esti okj-n tanulok?

Figyelt kérdés
Tavaly októberben munkanélküli voltam, bejelentkeztem a munkaügyi központba. Ott mondták, hogy egy év után kaphatok 23500 forintot havonta, de évente 30 napot kell dolgoznom. Nekem az esti képzés mellett rengeteg időm van. Ha diákmunkát vállalok, akkor is kapom a segélyt? Csak mert nem lenne jó, ha elvállalnék egy pár 10 órás munkát, és úszna a segély, és kevesebb lenne az összeg mint 23500 forint xd
2016. okt. 27. 09:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Alkalmi munkavállalás van valamennyi óra vagy nap egy évben, ami mellett még nem veszik el a segélyt. De hogy iskola mellett kapsz-e mint diák segélyt, szerintem eleve kizáró ok. Ha diáknak mondod magas, igazolványt is kapsz, arra pedig nem jár segély, mert nem álláskereső vagy hanem tanuló.

Diákmunkával többet is össze lehet szedni mint 23800Ft (és nem 500), naponta 8 órára kapsz vagy 4 ezret legalább. Ha csak 6 órában mész is 3500Ft, mész tízszer, már több...

2016. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!