Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A középfokú nyelvvizsga már...

A középfokú nyelvvizsga már nem is igazán számít a nagyobb cégeknél?

Figyelt kérdés

Jelenleg németből 2db B2 nyelvvizsgám van(ált, szakmai) és angolból is készülök a szakmaira.

De normálisabb cégeknél már minimum elvárás a legalább egy tárgyalóképes nyelvtudás.

Akkor az én nyelvtudásom maximum portás munkára elég?


2016. okt. 29. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem egy nyelvvizsga csak az önèletrajzban mutat jól. Ha az alapján begivnak intejúra, akkor probálnak veled az adott nyelven társalogni.

Tehát nem igazán érdekli őket a papír

Van egy barátnőm. Beszél szlovákul magyarul angolul németül és kicsit lengyelül. Semelyikról nincs papírja, mégis egy szállitmanyozási cégnél kap csolaltis.

2016. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

van egy ismerősöm, diplomás, van nyelvvizsga papírja angolból, és csak gagyogni tud meg jelelgetni egy angol anyanyelvű emberrel.


szóval nem, nem elég.

2016. okt. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Az is siralmas, hogy a C1-es nyelvvizsgát felsőfokúnak nevezik.
2016. okt. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát jó, akkor megyek, és kidobom a nyelvvizsgáimat a kukába :(
2016. okt. 29. 17:26
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne dobd ki hajts rá a felsőfokú szintre. Nem kell papír belőle, a komoly cégeknél úgyis idegen nyelven zajlik az interjú és ha 1 óra hosszat tudsz a szakmádról beszélni folyamatosan,akkor az elég, nem kell papír. De hajts rá a C1 szintre.
2016. okt. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy a C1-től meglehetősen messze vagyok, és jelenleg egyetem mellett nehezen menne felfejlődni C1-re bármelyik nyelven. (bár szerintem az angol lenne a fontosabb)
2016. okt. 29. 17:43
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha fejlődni akarnàl megtehetnéd, nekem egyetem és munka mellett is ment

Adott nyelven kell tévézni és olvasni, ennyi

2016. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%
2 hét volt mire az xy cég talált valakit aki képes letesztelni a német nyelvtudásom, a tesztelőnek a nyelvtudása annyi volt kb ,hogy ja nein aha ühm meg még pár szó :D
2016. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A legböszmébb Feri ***** válasza:
88%

Felejtsétek már el ezeket az ABCDE hülyeségeket.

A B52 meg a C14 az más, nem a nyelvutás szintje.

Ezek a szintek vannak:

[link]

A versenyszférában meg senkit nem érdekel a papír. Az érdekli őket, hogy tudod-e az adott nyelvet, vagy nem.

Ha kapsz egy 20 oldalas angol nyelvű szakmai anyagot, érted-e pontosan, miről szól. Ha fel kell hívni a beszállítót és megkérdezni, hogy mikor érkezik meg az alkatrész, meg tudod-e oldani. Ha egy megbeszélésről jegyzőkönyvet kell írni, meg tudod-e csinálni. Ha ki kell állni és a külföldi főnöknek fél órás prezentációt kell tartani, meg tudod-e oldani. Ha elküldenek egy angol nyelvű tanfolyásra, megérted-e, meg tudod-e tanulni, le tudsz-e belőle vizsgázni idegen nyelven.

A valós, azonnal előhívható, használható nyelvtudásod számít, a magyar nyelvvizsgák senkit nem érdekelnek.

2016. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"megyek, és kidobom a nyelvvizsgáimat a kukába" "minimum elvárás a legalább egy tárgyalóképes nyelvtudás"


Nem tudom mit hisztizel ezen. Nézd fordítva a dolgot. Te melyik embert alkalmaznád?

1. Papírja van, de 2 szót nem tud makogni.

2. Perfektül beszéli a szükséges nyelvet.


Na ugye...

2016. okt. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!