Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzba tudnátok segiteni?

Önéletrajzba tudnátok segiteni?

21 éves vagyok,és a jelenleg megpályázott helyre önéletrajzot kell hogy irjak.

Nem is ezzel van a gond,hanem azzal hogy bele kell hogy irjam az elözö munkahelyeimet,ami köz tudott hogy nem voltam eddig túl szerencsés a munkahelyek terén és elég sürün váltogattam őket.

4 különbözö munkahelyem volt már,mind ilyen nagy multinacionális vállatnál.

Attól aggódok ha ezt mind beleirom,akkor vissza fognak utasitani,annak révén hogy nem vagyok megbizható gyakran ugrálok ide oda munkahelyek között .

Ebböl kiindulva az a kérdés merült bennem fel,hogy önéletrajzba lehet kicsit hazudni?

Már mint ugy értem hogy nem mindegyik munkahelyemet irnám bele.

2016. nov. 1. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A félelmed nem alaptalan, de ha a tapasztalatodra szükségük van és nincs túljelentkezés, nem fogja őket érdekelni.

Én nem kamuznék, hisz mind a 4 munkahelyed a te döntésed volt, ergó vállald fel, nem szégyen az. Valamint ha rákérdeznének, mondhatod, hogy kerested a szakmai utadat, és a mostaninál nagy lehetőségeket látsz, blabla.

Ettől függetlenül, azt is csinálhatod, hogy csak azt a korábbi munkát írod be, ahol a legtöbbet voltál, vagy ahol a legtöbb tapasztalatot szerezted (értsd: tudsz róla beszélni, miket csináltál).

2016. nov. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkakörről beszélünk?
2016. nov. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21 évesen 4 multi a hátad mögött tényleg gyanús. Nyugodtan letagadhatod és beleírhatod a legutóbbit. Azt meg írhatod hogy a több pénz miatt jöttél el. A hazugság inkább az amikor valaki olyat ír bele ahol nem is dolgozott.
2016. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy a 4 multiból mégis miért lettél menesztve, nem mindegy miért tagadod le.
2016. nov. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mindegyiknél saját magam mondtam fel.

A legelső munkahelyemen konkrétan sz*rba se vették az embert,egy sima sori dolgozoval olyan hangnembe beszéltek,ami nem hogy embernek még kutyának is sértö lenne.

Viszont a pénz jó volt.

Ennek ellenében a második helyen nagyon gyenge volt a lové.

A harmadikon megint csak nagy volt az elvárás, amit meg azért a munkaért kaptam,semmire nem volt elég.

A negyediket avagy a legutolsót,talán ezt bánom a legjobban, szerettem ott a munkát,a pénz is ugy ahogy elég átlagos volt. Viszont a kollégákkal nem jöttem jol ki.

Ezt csak azért irtam igy le mert minden esetben én akartam hogy megszünjön,nem loptam soha sehonnan,nem verekedtem. Eddig még nem rugtak ki sehonnan.

Bár a papirjaimat átnézve mindegyikre az van irva hogy Közös Megegyezéssel szünt meg a munkaviszonyom.

2016. nov. 1. 10:26
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja ez akkor mind ilyen gyári sormunka volt?
2016. nov. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lényegében,igen.
2016. nov. 1. 10:38
 8/12 anonim ***** válasza:
hagyjuk már... betanított munkánál szerinted ki nem szarja le, h hány munkahelyed volt? Pláne a mistani munkaerőpiaci helyzetben, ahol max akkor nem vesznek fel, ha belőve vagy seggrészegen mész az interjúra.
2016. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy mint emlitettem 4 különbözö multinacionális cégnél dolgoztam eddig,akár milyen hihetetlen,de soha nem voltam még állás interjún.

A legtöbb is az volt hogy benn a gyárban irattak tesztet,meg elküldtek üzemorvoshoz ahol a hallásomat meg a látásomat vizsgálták.

Bár példaként fel hozhatom hogy az utolsó elötti munkahelyen konkrétan csesztek rá a tesztre is, elküldtek orvoshoz megfeleltem másnap már kezdhettem is,semmi teszt,nem volt a harmadik helyen.

Szerintem annak örültek ha egyáltalán volt olyan ember aki elvállalta azt a munkát..

Van egy szakmám,és úgy érzem hogy többre vihetném vele. Elegem lett ebböl a sori rabszolga munkából.

Most beadtam a jelentkezésemet egy helyre, viszont önéletrajzot kérnek,mivel megközelithetöleg másfél éve dolgozok és 4 munkahelyem volt. Attól aggodok hogy ez miatt vissza utasitanának.

Nem akarok a törvényekkel szembe menni,viszont arra gondoltam ha lehetséges nem mindegyik helyet irnám bele.

2016. nov. 1. 20:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem mennél szembe a törvényekkel, ha letagadnád valamelyik volt munkahelyed az önéletrajzodban. :) Mások napi szinten sokkal nagyobbat-többet kamuznak.

Ha rákérdeznek és elmondod amit itt leírtál, normális helyen nem fognak problémázni ha szükségük van rád.

Sok sikert, hajrá!

2016. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2