Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lépjek, ha az egyetem...

Mit lépjek, ha az egyetem alatt megutáltam amit tanulok, de már rengeteg félévet elhasználtam?

Figyelt kérdés
Már a 7. félévemnél tartok, most kellene végeznem, de már gyűlölöm amit tanulok. Az előző félévben teljesedett ki ez a motiválatlanság, előtte küzdöttem, motivált voltam, most már ennek nyoma sincs. Azonban nem merek váltani, nem tudom, hogy mihez kellene kezdenem. Maradt 5 félévem, de ha esetleg pályát váltok és abba is belebukok (jelenlegi képzésen több tárgyból is buktam nem is egyszer), akkor végleg elb*****m a fiatalkoromat és a tanulmányaimat. Nagyon félek már most is, mert ha abbahagyom, akkor közel 1 milliót kell majd visszafizetnem a hallgatói szerződés miatt, de ha folytatom és továbbra sem sikerülnek a tárgyaim, akkor még ennél is több lesz. Az is simán megeshet, hogy 12 félév sem lesz elég befejezni és ugye értelemszerűen akkor ugrik is a diploma. Ha mégsem tudtok segíteni/tanácsot adni, akkor legalább azt írjátok meg, hogy ilyen esetben kihez tudnék segítségért fordulni? Egy pályaválasztási tanácsadó ilyen dolgokkal is foglalkozik?

2016. nov. 1. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan,hogy befejezném,ha már a 7. Félévig eljutottál annyira szörnyű nem lehet. Utána meg elmész dolgozni és levelezőn tanulsz valamit,ami addig szimpatikussá válik.

Így pénzt is fogsz keresni és tanulni is tudni fogsz. Én buztosan nem vesztegetném az időm egyetemen vagy fősulin még évekig (és nem élnék anyámék nyakán).

Én is így csináltam és a legjobb döntés volt! Németben dolgoztam útálatos szalagmunkát,mellette csináltam a levelezőt. Annyi pénzt sikerült összeszednem,hogy azóta saját lakást bérlek,nem munkásszálláson lakom és azóta lediplomáztam és sikerült azzal is elhelyezkedni. Marha nehéz,de meg lehet csinálni. Ugyan szívsz 1-2 évet egy sz.r munkahelyen de utána jó életed van.

2016. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Egy pályaválasztási tanácsadó lehet mond valamit, de lehet ő is utálja már amit csinál... :)
2016. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél hülye. Szorítsd össze a fogaidat és csináld meg. Én is utáltam anno amit csinálok, de egyrészt emiatt van egy diplomám, ami álláskereséskor sokkal jobban hangzik, mintha nem lenne. Több lehetőséges nyit meg pussztán az, hogy rendelkezem vele. Nem kell elszámolni az önéletrajzomban, hogy mit csináltam ennyi ideig, ha viszont abbahagytam volna, akkor ott lenne egy tátongó lyuk.

És a diplomámból fakadóan vettek fel olyan egyetemre, ami tényleg érdekelt és most munka mellett csinálom levelezőn. Pusztán érettségivel nem lett volna elég pontom.

Csináld meg és minden szempontból jobban jársz.

2016. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Vagyis az "utáltam" túlzás, de nem szerettem különösebben, meg ment közben rájöttem, hogy sokra nem is megyek vele. Végül 4 helyett 7 év alatt végeztem, közben voltam Erasmusszal itt-ott, és már csakazértis befejeztem. Ha ennyi időt elpazaroltam rá, és mondjuk 5 év után abbahagyom, mikor már kb láttam a végét, úgy éreztem volna, hogy feladtam. Meg ahogy előttem is írták, így mégiscska van egy diplomám, nem pedig itt vagyok 30 évesen egy érettségivel.
2016. nov. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fejezd be és csak utána fogj újba, diplomásként sokkal könnyebb másik diplomát szerezni rengeteg új lehetőség nyílik meg előtted. Pl. 1-1,5 éves továbbképzési szakok tömkelege, amik közül választhatsz olyat ami tetszik.
2016. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sem a párom sem én nem a végzettségünknek megfelelően dolgozunk, sőt a barátaink nagy része sem. Külön érdekes, hogy akik a szakmájukban dolgoznak, azok nettó 140-160 körül kapnak, de érettségivel rendelkező ismerősök kutyatápboltban, vagy egy aukciós cégnél postázóként 200 felett keresnek. Szóval én amondó vagyok, hogy fejezd be a sulit, pláne így, hogy a 7. félévben vagy. Aztán meg hajrá! Rengeteg munkáltató csak azt nézi, hogy felsőfokú végzettséged van, ergó nem vagy tirpák. Semmiképp sem basznék ki 3,5 évet az életemből a helyedben.

Egyéni vélemény, de szerintem kevés olyan érett gondolkodású fiatal van, aki középiskolától, vagy akár az általánostól tudatos szinten foglalkozik azzal, hogy mit akar csinálni és ahhoz megfelelően választja meg a további tanulmányai helyszínét.

2016. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Rágózz és az ízek után jobban fogsz emlékezni a dolgokra.

Vagy leadod a tantárgyat.

2016. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!