Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazottként F kategóriá...

Közalkalmazottként F kategóriából visszafokozhatnak-e E-be?

Figyelt kérdés
3 évig dolgozatm élelmezésvezetőként, főiskolai végzettséggel, főiskolás bérrel.Visszavennék a béremet arra hivatkozva, hogy ezen munkakörhöz nem előírás a diploma, elég a középfokú végzettség.Jogilag tehetik?
2010. ápr. 28. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:

ilyen esetben sajnos megtehetik igen. én is jártam így, mert ugye jogszabályilag nem csak a végzettség szintje a döntő, hanem az is, hogy az adott munkakörhöz szükséges-e az a végzettség ... és nyilván nem szokták elfogadni amagasabbat, mondván, minek? nem fog több pénzt fizetni, ha kevesebb is jogszerű ... na de sztem ez főnöktől is függ meg attól függ milyen helyen vagy, mert aztán én meg voltam olyan helyen is, ahol olyan magasról tettek arra pl, hogy H2 vagy H7, hogy kb hasraütés-szerűen ment a dolog.


de lényeg h tudomásom szerint jogilag megteheti, igen !! sajnos ...

2010. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pontosítanék egy kicsit:


Gyed-ről visszatérni kívánó anyuka vagyok.Az otthoni évek előtt 3 évig dolgoztam F kategóriás közalkalmazottként egy olyan munkakörben, amelyhez nem előírás a felsőfokú végzettség, de felvételemkor ebben állapodtunk meg, mert én csak így fogadtam el az állást.Most, hogy visszaállnék eredeti munkakörömbe, találták ki, hogy leveszik a béremet, “ugye tisztában vagyok vele, hogy ehhez nem kell főiskola?”-címszóval.

Igazából mindez azért történt szerintem, mert nem fogadtam el a felajánlott másik pozíciót, ugyanis az szakmailag nagyon messze áll tőlem, és amúgy is az eredeti helyemre szerettem volna visszamenni, természetesen az eredeti feltételekkel

2010. ápr. 30. 13:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha sokat kekeckedsz,akkor nem fognak visszavenni. Illetve igen hamar megszüntethetik az állásodat.
2010. ápr. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy nem a kérdésemre válaszoltál. Eszem ágában sincs kekeckedni, de akármilyen sz.r világban is élünk, azért még jogaink vannak.A tisztességes bánásmódhoz minimum van jogunk, még ha büszkesége nem is lehet az embernek.

Amúgy csak kérdés volt, ha nem vetted volna észre, mert olyat én sem várok el, ami engem nem illet, az emberi oldaláról ne is beszéljünk....nem várom, hogy megsajnáljanak, de jó volna kicsit több emberség.

2010. máj. 1. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!