Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres külföldön egy...

Mennyit keres külföldön egy bűnügyi nyomozó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves vagyok, idén felvételi. Rendészeti szakközépbe megyek. Utána úgy szeretném, hogy Magyarországon megtanulok angolul a fősuli közbe, aztán New Yourkba megyek egyetemre tanulni (ha valaki kérdézné, a szüleim teljesen támogatnak ebben). Utána mennék dolgozni

Akkor mennyit fogok keresni?

Vagy van értelme annak, hogy a fősulit és az egyetemet is elvégzem?

Normális válaszolóknak előre is köszönöm!

14/L



2016. nov. 11. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Jaj.. Nem akarlak megbántani, de 14 évesen még felesleges ezen gondolkodnod, előbb végezd el a középsulit, hidd el, hogy közben annyit fogsz még formálódni, hogy mire érettségiig eljutsz, már rég nem fogsz erre a tervedre emlékezni.

New York-ra gondolsz ugye? Mert New Yourk nincsen.

És mit szeretnél főiskolán tanulni? Meg egyetemen?

Mert ha itthon tanulsz jogot, vagy bármi ehhez hasonló dolgot, azt kb. kukába is dobhatod, ha kimész Amerikába, mert ott teljesen más a büntetőjog, a rendszer.

2016. nov. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

New York igen. Elírtam...

És nem lesz kukába a tervem. Rendészeti szakközépbe fogok menni, szóval mindenképp rendőr (azon belül bűnügyi nyomozó) leszek... Magyarorzságon pedig nagyon nem szeretnék maradni...:/

2016. nov. 11. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egy sima gimnáziumba mennék, a rendészeti szakközéppel maximum kék ruhás járőr lehetsz, a bűnügyi nyomozókat a Rendőrtiszti Főiskolán (most már talán Nemzeti Közszolgálati Egyetem) képezik, ahova sokkal több esélyed van egy rendes gimnáziumból bejutni, mint egy rendészeti szakközépből. Már csak azért is, mert egy gimnáziumban megtanulsz angolul (főiskola mellett nagyon nem fogsz, ezt felejtsd el), meg lesz rendes előképzettséged ahhoz, hogy az érettségin sok pontod legyen, így nagyobb eséllyel vesznek fel a főiskolára. Plusz egy gimnáziumból még akármerre mehetsz tovább, ha esetleg közben mégis meggondolnád magad...

New York-ban nem tudom milyen egyetemre akarsz még járni, de van egy olyan érzésem, hogy a magyar rendőrtiszti diplomádat nem fogják elfogadni, ha bekopogtatsz a rendőrségre állásért. Szóval kint is el kéne végezni, viszont az elég bonyolult lesz: baromi drága (tandíj plusz megélhetés), az előképzettséged valószínűleg nem nagyon győzi majd meg őket, szóval az is nagy szó, ha felvesznek, és ha még mellé az angol sem megy annyira, akkor pláne bukó.

De mindegy is, mire odajutsz, eltelik még vagy 8-10 év, szóval mindegy mennyit keresnek most, addigra már nem annyit fognak. Amúgy tudtommal ott is közepesen vannak fizetve a nyomozók.

2016. nov. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!