Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik szombaton vagy vasárnap...

Akik szombaton vagy vasárnap is dolgoznak, azoknak ugyanúgy 40 munkaórás a hetük? Ha több, akkor az kötelezően annyi, vagy eldönthetik, hogy akarnak-e többet, mint 40, hétvégi pótlékkal?

Figyelt kérdés
2016. nov. 14. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában többre jön ki. De nem csak a hétvége miatt. Eleve napi 12 óra, kevesen vagyunk. Elvileg a pluszt le lehet csúszni, csak hát kevesen vagyunk, nem mindig jön össze. Sokszor 170-190 óra jön ki egy hónapra.

Nem lehet eldönteni, hogy akarok-e dolgozni. Persze, amikor csináljuk a havi beosztást, akkor megbeszéljük, hogy kinek, melyik nap kéne. De mindenkinek kell hétvégén is. Olyan nincs, hogy valaki egy hétvégén sem akar.

2016. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Munka Törvénykönyve szerint - néhány kivételtől eltekintve - nem lehet 8 órásnál több a napi munkaidő. Vagyis nem lehet 8 órásnál több szerződést kötni.


Persze a beosztás szerinti napi munkaidő ennél lehet több (általában 12 óra), viszont a munkaidőkeret szintjén ki kell jönnie az átlagnak. Ami azon felül van, az rendkívüli munkavégzés (túlóra), de annak is van maximuma, nem lehet tartósan csinálni.


Aki nagy átlagban többet dolgozik, mint 8 óra, az valószínűleg törvénytelenül csinálja.

2016. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

de törvényes. én áruházban dolgozom, ami 8-20:00ig van nyitva. a reggeles munka 7:30tól 14-15 óráig szól, a délutános 12től 20ig. tehát a reggeles nem 8 óra, kevesebb, így lehet hogy hévégén egésznapozunk, 10-11 órát ott vagyok, egy átlagos 4 hétvégéből álló hónapban a 8 hétvégi napból 5öt ott kell lenni. utálom.


hétköznap van hogy hétfőn és pl csütörtökön is szabadom van, de nem szeretem hogy alig van 2 nap egyben, mindig csak 1 napok a szabadok, van hogy 6ot mész, 1 szabad, és utána megint 3-4 napot mész. mikor hogy. mikor pl mész csüt péntek délutánra, utána a két hétvégi nap egész nap ott rohadsz, majd még hétfő esetleg még kedd is..na az csúcsszuper.

amugy hivatalos, a reggelesbe megspórolják az órákat a hétvégére. havonta annyi a szabadom és annyi órát dolgozom mint más, havi 160-180 órát, mikor milyen a hónap. túlóra nálunk ritkán van, vagyis ha van is általában ha kevesen vagyunk és reggelesbe tovább maradok, mert tudom hogy szar lenne a kolléganőmnek. ilyenkor 1-2 órát, de ritka. le lehet csúszni, vagy kifizetik, korrektek, hivatalosan van persze minden, nagy multi.


de utálom, nincs hétvégém, ha délutános vagyok már 11kor indulok, és 9kor érek haza este, semmire sincs időm, fiatal vagyok nincs életem. alig várom már a jövő év elején, mert más melót akarok keresni, de már kibírom valahogy az év végi bónoszokért. senkinek nem ajánlom a kereskedelmet, mert nincs életed mellette!

2016. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3#

Részvétem, Ráadásul most fog jönni a hajrá :(

2016. nov. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!