Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál gyakorlatban egy...

Mit csinál gyakorlatban egy értékesítő?

Figyelt kérdés
Szóval arra lennék kíváncsi, hogy mit csinál gyakorlatban egy boltlátogató, élelmiszereket értékesítő ember. Dolgoztam áruterítőként, tej és pékárut is terítettem, ekkor gyakran találkoztam a boltoknál értékesítőkkel és amit külső szemmel láttam az az, hogy bemegy a boltba az értékesítő és megkérdezi(pl chio esetén) hogy melyik ízből/kiszerelésből mennyit hozhat, felírja, majd beviszi az autóból és kiszámlázza. Ez lenne maga az értékesítés? Persze volt hogy rábeszélős részét is láttam, mikor az értékesítő azt mondta a boltosnak, hogy óóó, csókolom, elfér még abból ott két doboz, a boltos pedig rábólintott, rendben, hozza. Most ebben mi olyan iszonyatosan bonyolult, amit egy egyszerű, előre felvett rendeléseket kiszállító áruterítő nem tud elvégezni? Miért várnak el óriási szakmai tapasztalatot, kiépített vevőkört és referenciákat a jelentkezőtől?

2016. nov. 15. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:

ösztönösen ráérez kinek mit kell mondani, hogy eladjon valamit


pl. nem mindenki bólintana rá arra, hogy "óóó, csókolom, elfér még abból ott két doboz" - én személy szerint tolakodónak élem meg az ilyen dumát és zsigerből nemet mondok, mert mi a fene köze van hozzá, hogy nálam mi hol fér el


sokféle ember van...


a vevőkör azért jó, mert megbíznak az illetőben, tehát nagyobb eséllyel vásárolnak tőle

2016. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A sales-es egyik legfőbb eszköze maga a személyiség, hogy meggyőző, agilis, karizmatikus. Ez nem tanulható.


Másik része mikor az ügyfelekkel tartja a kapcsolatot, árajánlatokat készí az excelt bűvöli stb. Attól függ egyébként, hogy mit csinál, hogy belső vagy hideg ügyfelekkel dolgozik.


Én dolgoztam ilyen munkakörben, de csak a már meglévő ügyfelekkel kellett tárgyalnom, nem kellett rátukmálni senkire semmit. Azt nem bírtam volna, de azokkal meg, akik kifejezetten minket kerestek meg, szívesen kommunikáltam.

2016. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem írtam le konkrétan, de főleg az Intersnack-es értékesítők tevékenységére lennék kíváncsi. A Coopok például kizárólag az intersnack értékesítőin keresztül juthatnak Chio termékekhez(központi coop raktárnak nem adnak el) ahol az aktuális boltvezető avagy helyettese dönthetnek arról, mennyit kérnek. Innentől kezdve nem értem mi a dolga az értékesítőnek, hisz a bolt nem fog se többet, se kevesebbet rendelni a kelleténél. Ha az értékesítő mégis rábeszéli, hogy most többet vegyenek, akkor legközelebb nem fognak kérni, mert még maradt az előző szállítmányból. Nem értem...

2016. nov. 15. 18:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pl. az is a területi értékesítők feladata, hogy kimennek boltokba, áruházakba megnézni a kihelyezett termékeinket, és ha nincs kint elég, akkor beengedik őket a raktárba és ők maguk feltöltik a boltnak az eladótérben lévő termékeit.
2016. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt a fajta munkát is láttam, pl sörnél. Kiszedik a saját hűtőjükből a nem odavaló termékeket meg ellenőrzik, hogy mit lát a vásárló a termékeikből. De a chionál nincs ilyen, szerintem egyszerű slepptúrás áruterítésről van szó, de mégis ők profi értékesítőket keresnek.
2016. nov. 17. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!