Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért mondják büszkén,...

Sokan miért mondják büszkén, hogy folyamatosan, rengeteget dolgoznak és semmire nincs idejük?

Figyelt kérdés
És nevetnek mellé. Szerintem ez inkább szánalmas.
2016. nov. 25. 22:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Mert azt hiszik örökké élnek. Hogy mindig lesz holnap, mindig lesz idő. A ma embere a jövőben él. Hónapokat, éveket tanul, dolgozik, spórol, hogy majd egyszer valamikor learathassa a gyümölcsöket. Mindig csak tervez, gyűjt, halad valamerre. De a mával nem törődik, a pillanatokkal, az élettel. Nem éli neg az életét sajnos. Mindig ott van a munka, a felelősség, a kényszer, hogy anélkül nem lesz semmije.


De erről nem az egyén tehet...hanem a nagy közösség, a társadalom. Ha valaki része akar lenni, követnie kell a konvenciókat. Kiszakadni pedig sajnos nagyon nehéz...pedig jobb, szabadabb élet lenne.

Van is egy mondás erre:


"Ne felelj meg a bolondnak az ő bolondsága szerint, hogy ne légy te is ő hozzá hasonlatos"

2016. nov. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Én azokon szoktam lesokkolni mikor hajtanak güriznek hogy a nyugdíjas éveik jól teljenek...
2016. nov. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Hazudnak.
2016. nov. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Munka nélkül mi értelme èlned? Èlősködni jobb? Otthon ülni ès vàrni a segélyt a semmire? Az tetszene mi? Persze ha betanìtott biorobot vagy, akkor nehèz, de ne az legyen mar a mèrvadó hogy nekik mi a jó.
2016. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%
Te csóró munkásokról beszélsz?
2016. nov. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
#4 az én életemnek rengeteg értelme lenne munka nélkül is.
2016. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kapaszkodj meg: van aki szereti a munkáját. Én is. Na meg aztán az is lehet, hogy baromi jól megfizetik a rendszeres túlórákért cserébe, aztán most úgy van, hogy lehúz ott pár évet, aztán ha nem változik akkor pattan, jelentős anyagi megtakarításokkal.
2016. nov. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"aztán most úgy van, hogy lehúz ott pár évet"


Na erről beszéltem. Az emberek pár évekkel dobálóznak. Pár év itt, pár év ott..aztán majd csak jobb lesz...de az a baj, a pár év rengeteg. Nagyjából 20-25 év az ember életének fénykora, amikor igazán élni tud. Előtte már túl fiatal, utána már túl idős. És ebből a 20-25 évből bizony rengeteg az a pár év is..

2016. nov. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Na erről beszéltem. Az emberek pár évekkel dobálóznak. Pár év itt, pár év ott..aztán majd csak jobb lesz...de az a baj, a pár év rengeteg. Nagyjából 20-25 év az ember életének fénykora, amikor igazán élni tud. Előtte már túl fiatal, utána már túl idős. És ebből a 20-25 évből bizony rengeteg az a pár év is.."


Ennyi idősen az emberek elég nagy része még tanul. Akkor ők is hagyják ott az iskolát, mert túl sok időt elvesz? Értem én amit mondasz, de te elbeszélsz mellettem. Mi van ha élvezi amit csinál? Nem tök mindegy neked?

A másik meg, hogy nem mindenki gondolkodik úgy mint te. Carpe diem igen, aztán meg lehet nyögni a felesleges hiteleket, meg fogni a fejedet a következő 40 évben, hogy mekkora barom voltál 20-25 évesen és örökre elk..rtad az életedet pár évnyi dőzsölésért.

2016. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A 20-25 év alatt időtartamot értettem.

Pl. 20 éves kortól 40-45 éves korig.

2016. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!