Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért annyira jó a cégekenek...

Miért annyira jó a cégekenek munaközvetítővel leszerződni?

Figyelt kérdés

Direkt nem veszem figyelembe a munkaközvetítő álláshirdetések, szerintem sokan tudják hogy miért.

Erre mit ad isten, jelentkezek egy céghez külön a cég weboldalán ahol még be is kell regisztrálni hogy tudjál jelentkezni bármilyen meghirdetett állásukra, erre másnap felhív egy munaközvetítő cég hogy megkapták a jelentkezésemet a céghez.



2016. nov. 29. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert olcsóbb és rugalmasabb
2016. nov. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
91%
Lehetséges, hogy azért, mert a cégnél senki se foglalkozik ezzel. Másrészt előszűrik nekik a jelentkezőket. Ha olyan munkára jelentkezel, először a közvetítő szűri meg, hogy ki alkalmas, és csak utána mész a céghez interjúzni. Rengeteg időt spórolnak meg ezzel.
2016. nov. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Aztán meg jajaj ajj nincs munakerőőő...
2016. nov. 29. 17:32
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

1. A cégek munkaerőt spórolnak ( és így persze pénzt is)

2. A munkaközvetítő cég számlája költségként jelentkezik, de más adót , közterheket nem kell utána fizetni

3. A munkaközvetítőnek nagyobb az adatbázisa

4. A munkaközvetítőn keresztül szerződtetett dolgozónak nincs annyi joga , mint egy rendes alkalmazottnak pl. ha nincsen munka , akár a műszak közepén is hazaküldheted , ha sok a munka telefonálsz és kérsz három segédmunkást 10 napra , aztán meggondolod és három nap múlva elküldöd őket

5.Nem a cég adja a munkaruhát

6.A kölcsönzött munkaerővel elvégeztetheted

a " mocskosabb " , vagy azt az egészségkárosító

munkát , amit a rendes dolgozók nem akarnak megcsinálni , vagy csak plusz pénzért

7.Ha a munkaközvetítő cég munkása megsérti a törvényeket , a fővállalkozó cég simán azt mondja , hogy ezért a munkaközvetítő a felelős , én erről nem is tudtam

pl . - én Ausztriában egyszer reggel héttől éjszaka háromig dolgoztam egy ásványvízgyártó üzemben lízingelt munkásként , közben pedig 4 órára voltam bejelentve

2016. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta egyszer egy főnököm, hogy azért adták át nem csak a diákmeló keresést egy cégnek, mert így nem kell bajlódniuk sok mindennel. a munkaruhát azt ugyanúgy a cég adja amúgy elvileg, attól függ hogy milyen terület, mert pl egy élelmiszeriparban nem lehet akármiben bent lenni a munkaterületen. De amúgy főként a sok bajlódást veetették így le, így ha nem kell a manus vagy a nő, akkor a munkaközvetítőnek szólnak és ő szól, hogy ne menjen többet be a melóba. Persze akkor gáz, ha akár évekig így hosszabítgatják az embert mert azt is megteszik ügyesen a cégek, te meg munkabérpapírért járkálgass külön a közvetítődhöz
2016. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"ha nem kell a manus vagy a nő, akkor a munkaközvetítőnek szólnak és ő szól, hogy ne menjen többet be a melóba. Persze akkor gáz, ha akár évekig így hosszabítgatják az embert mert azt is megteszik ügyesen a cégek, te meg munkabérpapírért járkálgass külön a közvetítődhöz"


Na ez az hogy ez csak nekik előjönyös a másik flnek meg csak hátrány...

2016. nov. 29. 18:27
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó, de azért a munkaközvetítőnek feléd nézve is vannak kötelezettségei, mert ugye a lóvét neki fizeti a cég és utána ő neked, mondjuk nyílván ő lecsíp belőle egy közvetítő díjat, de ezért jöttek létre, és nem hiába van aki csak ilyen gyári melósokat közvetít, mert abban azért nagyobb rész van, több ilyen kell, de a fejvadáaszcégek meg közép és felsővezetőket keresnek, ami ritkább meló.
2016. nov. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán meg jajaj ajj nincs munakerőőő..."


Nincs, ez így van. De ennek ellenére nem fognak minden jött mentet felvenni, csak mert nincs ember. Minőségi, megbízható, jó szakmai tudással rendelkező ember tényleg nagyon kevés van. Lumpen, léhűtő, semmit érő, nagy arcú annál több.

2016. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nah azért viszont ott van a másik rész is, és ez tapasztalat, hogy élelmiszeriparban nyári melóra odaviszi a csűrhét a közvetítő, azok meg ha valami nem tetszik az állandó melós műszakvezetőjét fenyegetik, hogy ha meri neki mondani hogy dolgozzon, hogy így megvárják kint meg úgy. Mert arra nem képes némely közvetítő, hogy megszűrje legalább a legalját, hogy kit és hova visz.
2016. nov. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

# 8

Azért vagyok nagyarcú mert kezdenek kialakítani egy olyan rendszert ahol lassan már mindenkit munakaközvetítőn keresztül vesznek fel hogy a cégnek csak úgy kidobálhassák az embereket egyik napról a másikra semmi kötelezetség nélkül mert minden a "teljhatalomról" szól...

Ez nekem inkább egy disztópia vagy antiutópiara kezd hasonlítani.

Lassan már ha munkaközvetítő keres munkatársat azt is leadják egy másik munkaközvetítőnek.

2016. nov. 29. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!