Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri hajópincérnek lenni?...

Megéri hajópincérnek lenni? Mennyi a fizetés? Mennyit dolgoznak?

Figyelt kérdés

2016. nov. 30. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Hajóra nem úgy szoktak kerülni emberek, hogy megéri vagy sem, hanem úgy, hogy ha megfelel a szigorú feltételeknek, akkor esetleg felveszik.

Kiváló angol nyelvtudás, többéves szakmai gyakorlat, stb.

Mennyit dolgoznak?: reggeliztetés, ebédeltetés, vacsoráztatás, esti programok - ebből aztán nem nehéz kiszámolni, hogy napi 10-12 órát. Leginkább szabadnap nélkül... Fizetést majd valaki biztosan megírja - nem akarok lükeséget írni.

2016. nov. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ezeket mind tudtam. egy olyan választ várok aki ebben dolgozik, vagy ismer valakit
2016. nov. 30. 23:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Ebben dolgozok, igaz nem felszolgálóként, hanem konyhán ismerek nem kevés ilyen embert.


Tapasztalat szerint folyamról tudok bővebben mondani dolgokat, óceánról nem.


Tapasztalat S.O.S. helyzetben másodlagos szempont,- volt már nekünk hajópincér tanfolyamostól, a banki ügyintézőn át a mosogatóból lett felszolgálóig sokféle emberünk - nálunk inkább nyelv fontosabb pl. németesből van kevés, igaz a német utasok nem is adnak annyira jól borravalót, mint pl. az amerikai, vagy - jövő héttől megyek először majd- ausztrál utasokkal közlekedő hajóval.


Szóval ettől is függ, hogy mennyit tudsz összerakni, illetve az osztályba sorolástól is. Nyilván egy 600 euro/hét árat fizető és egy 4900 dollár/2hét között van különbség színvonalban is, hiába hogy egy azon cégnek dolgozol.


Munka kb. reggeliztetés, reggeli előtt 45 perccel check in, mindenkinek van egy site jobja, azt nyitásig meg kell csinálni, utána reggeliztetés, rendelés felvétel, ha olyan a rendszer és nem ebéd, vagy vacsora előtt közvetlen kell italoztatás közben azt is felvenni - , ebédre, vacsorára, felterítés ebédre, ha van egy kis időd - pl. késői ebéd van - , akkor szünet, majd ebéd előtt megint check-in, site job, ebédeltetés, felterítés vacsorához, du vagy van szüneted utána, vagy pl. heti 1-2 alkalommal lehet menni kell a bárba kávéztatni, süteményeztetni 1 órát, vacsora előtt check in site job, vacsoráztatás, felterítés reggelihez, site job és mehetsz aludni, vagy amit szeretnél.


Fizetést és felvételit a cége válogatja, az alap fizetés mellett, van közös borravaló és zsebbe amit adnak az utasok. Utóbbiak mértéke nagyban eltérhet több tényezőtől függően.


Napi 10-12 órával kell számolni, ha jó vagy és pörögsz eléggé, ha nagyon nem, akkor napi 16-18 órát is láttunk már. Szabadnap nincs, maximum egy egy off- reggeli, vagy vacsora - de azt szezon végén kompenzálják pénzben, a ki nem vett szabadnapokra, szabadságra.

2016. dec. 1. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy megéri-e?

Szerintem tudni kell mit akarsz, miért mész ki ( ezt én is egy tapasztlat felszolgálótól hallottam, akivel együtt utaztam anno az első szerződésemre) , hogy ne azt nézd ki mennyiért és mennyit dolgozik, mert abba bele fogsz őrülni, azt tudd Te miért mentél ki. Menj, csináld meg, menj haza és felejtsd el. Aztán persze lesz amit elfelejtesz, lesz ami megszépül emlékként, de ott maga a pokol, következő szezonban meg lehet alig várod, hogy menj újra, hiába hogy úgy jössz haza hogy soha többé.


Nekem megérte, 7 év, biztos egzisztenciát teremtettem, kezdetben befektetési termékek, majd lehetőséget adott kivándorlásra, mégis maradtunk inkább itthon, költségtérítéssel nem volt gondom fősuli abszolutóriumot meg tudtam mellette csinálni, majd szakmához kapcsolódóan saját vállalkozás, ingatlanok, kocsi.


De még mindig járok helyettesíteni, beugrózni pár hetet hónapot, ha tudom, hogy valamihez gyorsba kellene pénz, még mindig az egyik leghatékonyabb pénzkeresési lehetőség.

2016. dec. 1. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2016. dec. 1. 15:06
 6/6 anonim válasza:
100%

Leírok néhány dolgot a segítséghez, leszögezem ez az én véleményem és tapasztalatom az egészről. Én nem állítom hogy mindenkinek ilyen volt vagy így élte meg ezt az egészet mert tudom hogy sokaknak bejött és sikeresen tudja maga mögött ezt az egészet.


Az elejétől kezdeném , remélem ezzel segíteni tudok sokaknak hogy ne járjon úgy mint én, ez nem a hajópincér munka illetve nem a képzés ellen szól csak a saját tapasztalat.



19 évesen érettségi után bukkantam rá a hajópincér iskolára, semmilyen vendéglátos tapasztalatom nem volt, illetve túl sok nyelvtudás sem (10-es skálán: 10/2 német, 10/4 angol) Megtetszett a dolog, az iskola intenzív nyelv , illetve szakmai felkészülést igért (SZAKMA TAPASZTALAT NÉLKÜL ÉS NYELV TUDÁS NÉLKÜL FELKESZITENEK EGY SIKERES INTERJURA) ezt igérték...... ezt volt a propaganda..... Félre tett pénzem tehát belefektettem a képzésre bízva hogy a sokszorosa vissza jön majd késöbb.



A képzések 85% án részt tudtam venni mind nyelvi mind szakmai részén ( sajnos néha más elfoglaltság miatt nem tudtam) <br>

Szakmai képzés: ha még nem dolgoztál vendéglátásba minden új nyilván, kapsz egy könyvet, egy dvd-t , és órákon kapsz még informáciokat. Van továbbá egy darab mixer és egy barista óra is ( ez ugye az alap hajópincér képzés) .

Őszintén ezek kb annyit érnek hogy elüssék a kötelező tanidőt. Aki nem csinálta ezt a szakmát még soha az semmivel nem lesz előrébb. TEHÁT AZT MOST AJÁNLOM: AKI MÉG NEM VOLT PINCÉRKÉNT VALAHOL LEGALÁBB PÁR HÓNAPOT DOLGOZNI ANNAK ESZÉBE SE JUSSON JELENTKEZNI, KÉSŐBB PEDIG INTERJUZNI FŐKÉNT NE MENJEN. Én sajnos így jártam, sok társammal együtt.



Nyelvi oktatás: úgy kezdődőtt hogy ugye el kell döntened: folyami (német/kevesebb elvárás vagy óceanjáro/inkább angol több elvárás)

Azt persze nem mondták el... Sokan közülünk angol tanfolyamra jelentkezett de, kijelentették a képzés közben hogy csak németre lehet jelentkezni, és bemagyarázták hogy ez jobb lesz nekünk... A nyelv képzés se ért túl sokat, ha ennyi pénzből otthonra bérelsz egy tanárt jobban jársz !



Következett a vizsga, amit ha egyszer elolvasod a könyvet és nem vagy agyalágyult 4-5 re megirod, meg van egy terites illetve borajánlás szinten könnyü sok haszna nincs, illetve egy nyelvi vizsga. Ezután kapsz egy gyakorlatilag semmit nem érő bár egész szép kis bizonyitványt. Ezt sehol se fogják kérni, igazábol egy kis jelképes dolog a 120 ezer forintodért....



És ha ezeken túl vagy jön a NAGY interjú :)



Elöszőr nem kell pestre fel menned mert NAGYON rendes modon lehívnak egy embert akinél tudsz interjuzni ha vidéki vagy.

Na ez az interjú egy nagybetűs VAKÍTÁS .


Bárhogy is sikerül mindenképp fel kell menned pestre a RENDES interjura ami az igazi külföldi közvetitökkel van már.NA IGEN ÉS ITT IS A VÉGE !

12 emberből nálunk 2-3 nak sikerült ez az interju, az összes többi mehetett haza, persze 2 hét mulva mondták gyere vissza mert lesz újra de hát ilyenkor már az ember annyira elkeseredik hogy nincs hozza kedve...

4 hónap a semmiért... 120 ezer minusz, a cég meg kaszált 1 milliót és keresi az ujjabb balekokat és igéri a biztos munka lehetőséget. Minket még a végén is aljas módon biztattak hogy mindenkinek sikerült és mindenki ki fog jutni....



Nem jutottam ki !



Pár hónap mulva ha már nekiáltam elmentem egy hotelbe magyarorazágon dolgozni pincérként, megtudtam milyen ez a munka tetszett is úgy hogy egy nyári szezont lehúztam.



Aztán jött a tél és úgy gondoltam egye fene megprobálom megint ezt a hajós dolgot.<br>

Írtam e-mailt a cégnek a cv-mel hogy ha van interju szoljanak, jött is a válasz: persze ! De nem jött semmi (nyilván ugy gondolták a hülye gyerek már kifizette a pénzt segít neki a franc) AMUGY MEG BÁRKI BÁRMIKOR ELMEHET EGY ILYEN INTERJURA MINT KIDERÜLT KÉSÖBB, AKÁR AZ UTCÁRÓL IS A KÉPZÉS TELJESEN FELESLEGES HOZZÁ)


Miután nem jött válasz: rábukkantam egy másik hajós magyar közvetítő cégre oda is bekültem. Azonnal vissza is írtak és egy hét múlva mentem is fel interjura.<br>

Sokkal korrektebb volt és gyakorlatilag egy kis csevegés után már kaptam is munkát.



Elindultam ki németországba folyami hajóra majd bécsben hívtak hogy Lemondták az utat nincs munka szálljak le !<br>

Leszáltam haza mentem és megfogadtam végeztem ezzel a baromsággal egy életre.



2 hét után jött egy telefon hogy kilehetne újra menni, és sikerült, kimentem hajón voltam ( német folyamin)


A munka röviden ( téli szezon, egy hónap)

-950 euro nettó fizetés ( vicc kategoria)

-napi 12 óra munka<br>

-szabadnap nélkül<br>

-borravaló nem rossz azért<br>

-életed nincs<br>

-alig várod hogy vége legyen<br>


Jelenleg ausztriaba dolgozom:<br>

-kevesebb könyebb munka, jóval több pénz, szabadnappal.


Összegzéz: HA NEM ÉRZED MAGAD TAPASZTALTNAK A SZAKMÁDBAN, HA ELÉGGÉ ROSSZ MÉG A NYELV TUDÁSOD, ÉS HA NEM AKARSZ MEGSZAKADNI MINDEN NAP ILLETVE SZENVEDNI A EGÉSZEN A KIJUTÁSTÓL A HAZAÚTIG NE MENJ ILLETVE NE JELENTKEZZ A KÉPZESRE !

Szerezz tapasztalatot és menj ki ausztriaba vagy más jobb helyre ha van módod rá, hidd el nem lehetetlen sőt sokkal könnyebb is kijutni és nem bánod meg.


Bocsánat a sok helyesírási hibáért.

2017. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!