Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Regisztráltam a munkaügyi...

Otis2 kérdése:

Regisztráltam a munkaügyi központba már 2-3 hete és még 1 ajánlat se jött ez normális? Ilyen lassúak?

Figyelt kérdés

2016. dec. 4. 11:19
 1/7 A kérdező kommentje:
jah még annyi hogy pályakezdő vagyok ezért nem jár semmilyen segély.
2016. dec. 4. 11:22
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Lehet egy év után se fognak küldeni semmit. Sőt az is lehet, hogy oda se vesznek fel, ahova kiközvetítenek. Engem pl volt hogy oda se vettek fel.
2016. dec. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

én 1,5 évig voltam regisztrálva.. semmi nem ajánlottak.. még közmunkát se!


aztán töröltettem magam, mert nem volt kedvem lejárni 3 havonta a semmiért!

2016. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Normális, mivel a munkaügyi központ nem egy munkaközvetítő cég.
2016. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem is fogsz onnan kapni semmilyen ajánlatot, főleg, hogy semmilyen segélyre nem vagy jogosult. Nekik nem ez a dolguk, hogy munkát szerezzenek neked.


Ha esetleg kapnál valami segélyt, akkor minél hamarabb szereznének neked gyári munkát vagy elküldenének közmunkára.

2016. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Kapsz tőlük minden alkalommal ajánlatot ahányszor csak bemész, hiszen megkérdezik kerestél-e állást??? és olvastad-e a honlapjukat???.


Ha nem akkor felhívják rá a figyelmedet, valamint az írástudatlanoknak felolvassák a nyomtatott listát. Ezért van, hogy néha 3-4 órát kellett várni 5 emberre.


Az én személyes rekordom 38 másodperces ügyintézés volt, bementem köszöntem, majd közöltem, hogy aktívan keresek, a honlapjukon 4-5 állásra is jelentkeztem, átadtam a buszjegyeimet. Beírta a következő időpontot megköszöntem, majd elköszöntünk egymástól.


Nekem összesen egy db ajánlatot adtak, mikor egy cég kért tőlük a végzettségemnek megfelelő embert, erre felszólítottak levélben, hogy jelentkezzek az állásra különben törölnek... A vicc az egészben, hogy az a cég rúgott ki ezek meg elvárták volna, hogy jelentkezzek a cégnél és bevigyem az önéletrajzomat :)


Kemény 3 perc alatt hamisítottam egy továbbküldött levelet, mint állásjelentkezés és visszaigazolás. Elfogadták minden gond nélkül és regisztrált maradhattam.

2016. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 verde ***** válasza:

Az álláskeresés sokszor sokkal keményebb munka mintha valahol dolgoznál. Nem úgy működik, hogy bejelentkezel egy állami hivatalhoz, és felháborodva kiírod 2-3 hét múlva kiírod, hogy még nem kaptál munkát. Ez ilyen sült galamb a szájba várás...

Szisztematikusan napi 5-6db önéletrajz küldés, kapcsolati tőke mozgósítása, böngészni az állásokat a neten, holt időszakban képzés(nyelvtanulás), stb.

Ez a kérdés kiírás kb. egy év után lett volna releváns.

Nem bántásból írtam, sok sikert!

2016. dec. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!