Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek semmilyen vagy piackéte...

Akinek semmilyen vagy piackételen szakképzettsége van, az hogyan él meg?

Figyelt kérdés

Tehát sorolom:

1. 8 általános vagy kevesebb

2. érettségi

3. szakiskola vagy szakközépiskola piacképtelen szakmával

4. piacképtelen OKJ

5. piacképtelen diploma


Piacképtelen alatt azt értem, hogy a szakon végzett hallgatók töredéke (20-30%) tud csak szakmán belül elhelyezkedni. Diplomások tekintetében a DPR erre vonatkozóan statisztikákat közöl minden évben, innen vettem a százalékokat, mert sok szaknál láttam, hogy csak 20-30% az, aki "diplomás munkát végez".

Viszont van olyan kategória is, hogy "egyéb", aki nem is tanul, nem is dolgozik, de állást se keres. Nagyon sok szaknál 15-20%os aránnyal. Ez mit takar, mit csinálnak, miből élnek?


Most csak a diplomásokra fejtettem ki, de az elején felsorolt csoportok képviselőinek helyzete is érdekel.



2016. dec. 5. 20:41
 1/5 A kérdező kommentje:
*piacképtelen
2016. dec. 5. 20:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a nagy részük trógerol valahol. Pár fő meg rájött, hogy nem is szükséges végzettség, hogy jól éljen meg legálisan.
2016. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
"trógerol" ----> ez mit takar?
2016. dec. 5. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:

"...van olyan kategória is, hogy "egyéb", aki nem is tanul, nem is dolgozik, de állást se keres.Ez mit takar, mit csinálnak, miből élnek? "


már töröltette magát az álláskereső regisztrációból, de még állást keres, ápolási díjon van, külföldön dolgozik és itthon nem tudni róla hol van, háztartásbeli, eltartja a férje, szeretője, apuci-anyuci, feketén dolgozik...stb stb

2016. dec. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem tudhatod, hogy négy év múlva ami most lehet megy piacképes lesz e. Persze vannak olyanok mint orvos, stb, informatikus is ilyen. De pl ebből sem mind mert anno keresték mint állat a 2000 évek elején a sima infón végzetteket is, mindenki ráállt utána meg dobhattad a kukába mert már speciális követelményeik is lettek amiket tudni kell a cégek felé.
2016. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!