Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1970-es években mennyire...

1970-es években mennyire lehetett megélni mostani árfolyamon számított 40 ezer forintból?

Figyelt kérdés
Cégtulajdonos öreg főnököm magyarázza, hogy ő az én mostani fizetésem negyedéből (akkori árfolyamon számítva) kellett hogy éljen, miközben ő EGYÉBKÉNT olyan jó képességű volt, hogy Kossuth díjassá tette a mentorát az első munkahelyén.
2016. dec. 12. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Ha megírod, hogy az öreg papa mennyit kapott akkor kézbe pontosan, akkor tudnék biztosat mondani. Egyet viszont tudok, hogy akkoriban egy fizetés is elég volt egy öttagú családnak, hogy normálisan éljenek anélkül, hogy nélkülöztek volna. Sok férfi nem is engedte, hogy a felesége dolgozzon, otthon voltak a gyerekekkel és egy fizetés ami 2-3 ezer forint volt, elég volt a számlára, a kajára, a ruhára, stb
2016. dec. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
* Iskolai végzettség nélkül 8 általánossal kerestek kb. 6-700 ft-ot akkoriban. Na az nem sok mindenre volt elég.
2016. dec. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a főnököd akkoriban havi 40 000 Ft-ot keresett az ritka jó fizetés volt, ha tényleg annyit keresett. Bár kissé hihetetlen de nem kizárt. Édesapám akkoriban a TSZ-ben a legjobban kereső dolgozók közé tartozott, egyik hónapban 14 000 Ft-ot kapott kézhez amitől mindenki "el volt ájulva". Persze az akkori diktatúrában dolgoztattak is szegénnyel eleget. Egyik gépszerelő fizetésére ma is pontosan emlékszem, 2 800 Ft volt. De az árak is mesterségesen alacsonyan voltak tartva, úgyhogy könnyen élhetett a főnököd. Abba a kategóriába tartozhatott amibe ma a milliós fizetésű csókosok.
2016. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

"Egyet viszont tudok, hogy akkoriban egy fizetés is elég volt egy öttagú családnak, hogy normálisan éljenek anélkül, hogy nélkülöztek volna. Sok férfi nem is engedte, hogy a felesége dolgozzon, otthon voltak a gyerekekkel és egy fizetés ami 2-3 ezer forint volt, elég volt a számlára, a kajára, a ruhára, stb"


Ez konkretan hazugsag. Egy fizetesbol akkor is ugyanugy nelkuloztek az atlagemberek ha 5en voltak, mint ma.

2016. dec. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Ha személyes tapasztalatod, példád van akkor elfogadom amit írtál előttem szóló, így viszont én mondom azt, hogy konkrétan hazugság amit állítasz!

Én nem a levegőbe beszélek és hasamra ütve írtam amit írtam.

2016. dec. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

1970 es 2015 kozott ~5000%-os inflacio volt. Azaz a mai 40e forint akkor 800 forintnak felelt meg.


Elegge keves volt akkoriban havi fizetesnek.

2016. dec. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát na....nem mondhatja azt hogy ő annak idején jól meg volt fizetve, mert akkor engem is meg kéne fizessen rendesen :D


midnig az érdek beszél ebből az emberből.

2016. dec. 12. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!