Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önéletrajzból kivegyem,...

Az önéletrajzból kivegyem, hogy egyetemet végeztem, ha eladói állásra akarok jelentkezni?

Figyelt kérdés
Egy ruházati üzletbe keresnek most ember(diákmunkaként már dolgoztam sokat ilyen területen). Én most diplomáztam le, viszont most semmi helyet nem találok magamnak, pedig nagyon szükségem lenne most egy munkahelyre. Irodai munkára is már jelentkeztem, de azt mondták túlképzett vagyok... Már komolyan arra gondoltam, hogy inkább letagadom, hogy van diplomám, hátha akkor több esélyem van... Szerintetek?
2016. dec. 21. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Vedd ki.
2016. dec. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is felejtsd ki.

Én kerskedelemben dolozom, és nemrég küldtek el tőlünk 2 hét után egy értelmes srácot, mvel a szakmunkásképzőt végzett főnökaszonynak nem tetsett,hogy a fiúnak sokkal magasabb a végzettsége, mint neki.

Ő nem tagadta le, felvették, mert nagyon nincs ember, de többen elkezdték mondogatni, hogy biztos csak addig lesz itt míg nem talál jobbat, meg előbb-utóbb kevés lesz neki az a pozíció, meg ilyenek. A közvelen főnöke ott szívatta, ahol tudta, mintha állandóan bizonyítani akarná, hogy nem is annyra okos... aztán egy mondvacsinált indokkal elérte, hogy elküldjék.

Na, ő jobban jár volna, ha letagadja a diplomáját, mert egyébként jól dolgozott.

2016. dec. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez mekkora hülyeség.


Szerintem ne vedd ki, és akkor még előrelépni is van lehetőséged.

2016. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi a végzettséged? Melyik megyében keresel?


Amúgy igen, vedd ki!

2016. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Irtó nagy hülyeség, ne vedd ki. Ezért diplomáztál le?

Én is dolgoztam kereskedelemben, egy műszaki áruházláncnál.

Nálunk színművészeti diplomástól kezdve, marketinges, levelező tagozatos Corvinusos ember is volt, FSZ-esekről nem is beszélve.

Ma már szinte olyan a diploma, mint 40 éve az érettségi, nem fognak hátast dobni tőle, ha benne hagyod.

Nálunk talán előnynek is értékelték, mert elég sok termékismeret volt, jól jött, ha valaki tud tanulni.


Ha ezért nem vesz fel egy cég, az őt minősíti. Nem feltétlenül érezné egy diplomás amúgy sem jól magát egy helyen, ahol direktbe irányítható, suttyó hülyéket akarnak felvenni. Majd akkor lesz olyan, ahol ez nem hátrány.

2016. dec. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vedd ki. Diplomás ember nem ruházati üzletben szeretne karriert építeni, márpedig 2-3 hónapra nem keresnek munkaerőt.
2016. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös, szerintem egy műszakinál más a hozzáállás, mint a ruházatinál... és hiába minősíti a céget, hogy nem veszi fel, a kérdezőn ez nem sokat segít.
2016. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés: miért kell a kérdezőnek mindenképp abba a nyamvadt rubaboltba elhelyezkedni.

Nem tudjuk honnan ír, miből diplomázot. Ez megkönnyítené a válaszadást...

Tele vannak kereskedelmi állásokkal az állásportálok, mert munkaerőhiány van, főleg, ha a fővárosból ír.

2016. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért én kíváncsi lennék erre, hogy ha kiveszi a magasabb végzettséget, akkor felveszik-e.

Kérdező légy szíves, ha kipróbálod a diploma nélküli önéletrajzot, légy szíves áruld el, hogy sikerült, felvettek úgy, vagy sem.

2016. dec. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Végül nem írtam bele a diplomát, szerdán küldtem el az önéletrajzot, másnap már fel is hívtak, hogy jövő héten menjek be interjúra.

Mérnöki diplomám van amúgy, egyenlőre a szakmámban nem tudok elhelyezkedni, gyárban már dolgoztam de soha többet, a pénz meg nagyon kéne.

2016. dec. 23. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!