Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres kb. a gyakorlati...

Mennyit keres kb. a gyakorlati helyen egy duális képzésen résztvevő villamos mérnök vagy mechatronikai mérnök?

Figyelt kérdés

2016. dec. 26. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem is tudtam, hogy egyetemen is van duális képzés. Most kicsit utána néztem a villamos mérnök képzésnek, de nem dobtam el az agyam. A gyakorlati helyek fele állami vagy államhoz közeli, a jobb nevű egyetemeken pedig nincs is ilyen képzés forma.


Ha nem szakközépből jöttél, akkor eleve kb. két év, mire valami minimálisan használható tudást felszedsz, nem tudom, addig mit csinálnál egy munkahelyen


A szakmai gyakorlat hiánya tényleg nagy gond a pályakezdőknél, de itt mintha átesnének a ló túloldalára.

2016. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
78%
71ezer nettóban, havonta
2016. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Budapesten 250-300 ezer nettóban, Nyugat Mo-n mondjuk 220-230 (Kezdőként). Egy jól beszélt nyelv esetében a gépész/villamos mérnök ismerőseim ezt az átlagot hozták. MSC-s papírral.


Igaz volt olyan is, aki angol-német kombóval 350 ezret kialkudott magának Budapesten.



Szerintem jelenleg és a jövőben is az egyik legjobb képzés a villamosmérnöki. (Elhelyezkedés és fizetés szempontjából.) Az meg, hogy duális a képzés pláne jó.

Fel tudsz mutatni rengeteg munkatapasztalatot kezdésként is.


Sok sikert!

2017. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ui: A gyakorlati részen átsiklottam bocsesz!

Hát ott valóban ilyen 80-100 ezer Ft szerintem.

De az még nem a pénz keresetről szól. Hanem, hogy pár év gyakorlattal fogsz kikerülni a munkaerő piacra. Fizetésben előnyös lesz majd mindenképpen.

2017. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. márc. 15. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!