Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi az a megtakarít...

Szerintetek mi az a megtakarított összeg, ami reális egy átlagos,20 éves (nem önállóan élő) fiatalnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mennyi lehet az ideális összekuporgatott pénz, amit egy fiatal kb. 20 éves korára elérhetne? (Biztonsági tartalék, nem elherdálható pénz.)

2016. dec. 29. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Kb 20 millió forint
2016. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
nekem kb fél évnyi minimálbérem volt akkoriban félretéve. aztán vettem egy számítógépet tanuláshoz, meg elmentem tanfolyamra, így jó befektetés volt :)
2016. dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Semmi. Még tanul, a szülei tartják el.
2016. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ezt nehéz meghatározni, főleg ha tanul is mellette és a szülei tartják el.


Lehet hogy 20 évesen már lehúzott 2-3 évnyi diákmunkát és több 100 ezret kapott, az is lehet hogy egész életében spórolt.


Volt ismerősöm aki az apjával járt el dolgozni, mindig kapott érte pénzt, ilyen idősen volt 1 millió forintja.


Nekem 18 évesen olyan 200 ezer forintom volt, gyakorlatilag 14 éves korom óta minden pénzt félretettem, aztán ebből vettem laptopot magamnak. 22-23 éves koromra újabb ~200 gyűlt össze, ösztöndíjakból, innen onnan, abból vettem egy asztali gépet, mert meguntam hogy laptopon már a super mario is szaggat.


De ha valakinek nincs semmi megtakarítása, azt is simán megértem.


Így utólag visszagondolva durva, hogy szinte soha sehova nem mentem, még egy kólára, chipsre is sajnáltam a pénzt, tényleg mindent félretettem, és mondjuk 4-5 év alatt nem gyűlt össze annyi pénz mint amennyit most egy hónapban kézhez kapok. Utólag biztos nem spórolnék ennyire.

2016. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Nekem 20 éves koromban kb. 450-500e ft-om volt (nyári diákmunkával és ajándék pénzekből spóroltam) de ez csak azon múlik, hogy ki mire költi el / mit tesz azért, hogy legyen. (van akiket apuka meg anyuka 25 éves korokig meg még tovább kitart...ezalatt nem csak a lakhatást értem, hanem telefont, ruhákat vesz és még havi 100e ft ad az életre)


Viszont nagy hamar fel is éltem, egyetemre kellet számítógép (laptop) ruhák ++ egyéb más. --> tehát én is elköltöttem :) 100-200 tartalékom mindig volt.


Most vannak alap megtakarításaim (pl. életbiztosítás, MÁK...stb.)


Mai fejjel az akkori 500e-met be kellett volna rakni pl. életbiztosításba. (akkor még most is meglenne)


Én ilyen vagyok amit nem különítek el, takarítok meg azt igen hamar elköltöm.

2016. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

20 evesen 100.000 korul mozgott a penzem.

Diakmunka, vatera fokent.

Kajat. berletet, barmit szallason kivul magamnak kellett alnom a sulis dolgokat is.


Aztan elmentem nyari munkara Angliaba, az elso fizetesem valami 1473.30 font volt. Keszpenzben kuldtek, mert nem volt bankszamlam.


A nyari munkabol ittragadtam, mert lattam itt nem kell nelkuloznom.

2016. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont 20 éves vagyok vagyis még nem de 1 hét múlva annyi leszek. Most 2.5 millióm van, de azt a szülőktől kapott pénzen spóroltam meg mert sose költöttem belőle semmire igazából. Tudom, hogy nem én vagyok az a típus akire gondoltál de azt írtad, hogy mennyi az ideális összekuporgatott pénz én pedig azt a 2.5 milliót összekuporgattam.
2016. dec. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért vicces hogy megint összefüggés van a bemondott összeg és a százalékok csökkenő aránya között :D
2016. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!