Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azoktól szeretnék kérdezni,...

Azoktól szeretnék kérdezni, akik külföldön dolgoznak. Az mennyire járható út, hogy német állásportálon kikeresem a nekem való állásokat, és jelentkezek itthonról? Működhet? Van esetleg valamilyen oldal, ami segít a kezdőknek az első lépésekben?

Figyelt kérdés

Németországba szeretnék menni egyébként.

Közgázas diplomám van ha ez számít.


Elnézést ha még nagyon amatőrök a kérdéseim, de még nagyon zöldfülű vagyok a témában. Nem szeretnék túl sok időre kimenni, csak amíg sikerül összespórolnom egy kis lakásra az önrészt...

Németül egyébként egészen jól beszélek, azzal nem lenne gond szerintem. Remélhetőleg...


2016. dec. 31. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Magyarországról, magyar telefonszámmal igen ritka, hogy sikerül, mert amint meglátják a CV-ben, már megy is félre. Ezért vagy rengeteg helyre jelentkezel itthonról és talán 1-2 felhív, vagy pedig kimész Németországba, veszel egy német SIM kártyát és már onnan, német telóról jelentkezel, jócskán megnövelve az esélyeidet.

Persze eleinte nem albérletben fogsz lakni, de akár olcsóbb panzióban is megszállhatsz, vagy airbnb, stb. Ha már van munkaszerződés, amit tudsz lebegtetni a főbérlőknek, akkor mehetsz albiba is. Nem egyszerű, de szerintem ez az egyetlen járható út.

2016. dec. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez a megoldás, plusz ez a "buktató" eszembe sem jutott volna, nagyon köszönöm a hasznos tanácsot! :)
2016. dec. 31. 22:28
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Az első full ostobaságot írt. Kvalifikált helyre marhára nem figyelik hogy milyen számot adsz meg, ha érdekes az önéletrajz, akkor felhívnak.

Persze pályakezdő közgizdaként el is felejtheted hogy téged Németorszagban a diplomádnak megfelelő helyen fognak foglalkoztatni, ugyanis abban a szakmában ott is baromi nagy a verseny, fognak találni nálad sokkal jobbat.


Pár év tapasztalattal van esélyed esetleg, ha multinál szerezted nemzetközi környezetben.

2017. jan. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, miért is írtam ostobaságot. Neked talán van ezzel kapcsolatban tapasztalatod? Mert nekem van.

Diploma után (2 év gyakornoki melóval a zsebemben) jelentkeztem itthonról sok helyre, elég kevés sikerrel. Szaktársaimnak szintén. Ezután felkerekedtünk, kimentünk, és többé-kevésbé ugyanazokat is megpályáztuk, amiket itthonról, és láss csodát, összejött a munka.


Nem kell egyből retardáltnak nézni a másikat...

2017. jan. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Természetesen van tapasztalatom, azért írtam azt amit. Magyar címről, magyar telefonszámmal pályáztam több állást is Németorszagban, 3 meghallgatáson voltam személyesen, ebből kettőben a kiutazásomat is fizették volna, ha igénylem, végül ahová jöttem ott a költöztető céget fizették Magyarországról Németországba.
2017. jan. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez a járható út!


Azt, hogy mennyire beszélsz németül, sajnos ők döntik el! :-(

2017. jan. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Felsőfokú végzettséget igénylő munkát azért meg lehet itthonról pályázni. Én úgy költöztem ki Németországba, hogy már alá volt írva a szerződésem, albérletet is a cég segített keresni.
2017. jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De akkor is jóval kisebb az esélyed, főleg tapasztalat nélkül, ha itthonról jelentkezel.
2017. jan. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Tapasztalat nélkül így is úgy is nulla az esélyed, akárhol vagy. Pláne közgazdászként.
2017. jan. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! :) Ezek szerint nagyon változó, hogy mi működik... Én nagyon örülök, hogy több féle tapasztalatot is leírtatok, mert így látom, hogy ez is, meg az is jó megoldás lehet.

Hogy őszinte legyek, iszonyú nehéz lesz belevágnom, mert nem vagyok egy kifejezetten bátor típus, de azt látom, hogy itthon esélytelen összespórolnom az önrészt, így elhatároztam magam...

Vannak esetleg olyan fórumok, csoportok, weboldalak, amelyek hasznosak lehetnek ilyen zölfülűek számára...

2017. jan. 1. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!