Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Járműmérnökként melyik idegen...

Járműmérnökként melyik idegen nyelvre lehet még szükségem?

Figyelt kérdés

Első éves járműmérnök hallgató vagyok Győrben, jövőmet az Audinál képzelem el, ráadásul itthon.

Angol és német felsőfokú nyelvvizsgám van, azonban közel sem beszélem őket anyanyelvi szinten (főleg a németet nem).

Inkább ezeket fejlesszem tovább, vagy kezdjek tanulni egy harmadik nyelvet?

Leginkább az olasz vagy a francia érdekel, de lehet hogy a német hasznosabb lenne. Oroszt tanultam egy évig, nem sírom vissza.

Válaszaitokat köszönöm!



2017. jan. 3. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Német, angol, olasz! Szerintem ebben a fontossági sorrendben fejleszd őket.
2017. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebből így sosem lenne olasztudás, ezért vagyok bizonytalan. Azért köszönöm!
2017. jan. 5. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy német, aztán angol. Ne fáraszd magadat főleg még most egy harmadik nyelvvel. A felsőfokú vizsga az nem igazán felel meg a ténylegesen felső szinten beszélt nyelvnek. Legalábbis németből nem, nekem ez a tapasztalatom. Illetve műszaki területen a rendkívül szép és hosszú szavak vannak a németben, azzal érdemes foglalkozni.
2017. febr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2020-ban az Audi is elkezd átállni az angol nyelvre, ez sem könnyíti meg a helyzetem. Azt hiszem, leteszek a harmadik nyelv gondolatáról, és nekiállok a németnek, mégiscsak az megy kevésbé jól.

Köszönöm a válaszokat!

2017. máj. 22. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!