Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel lehet motiválni a...

Mivel lehet motiválni a dolgozókat?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy fizetésemelést adunk nekik mi az amivel ti még tudnátok motiválni a beosztottakat? Ha állásinterjún felteszik ezt a kérdést, hogy "Ön mivel motiválná a dolgozóit?" akkor arra mit válaszolnátok?
2017. jan. 11. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Pénz, rugalmas munkaidő, jó munkakörülmények, normális, korrekt főnök
2017. jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem azzal ha rendszeresen kapok visszajelzést a munkámmal kapcsolatban. Ezzel egyrészt azt éreztetik, hogy fontos számukra amit csinálok, másrészt fontos nekik, ahogy érzem magam és ők is azt akarják hogy ne valaki más, hanem én csináljam meg az adott feladatot.


Az is jó, ha rendszeresen megkérdezik a véleményem, vagy hogy mit hogy látok (bár ezzel nem jó túlzásba esni, mert az embernek nem mindig van konkrét véleménye valamiről és ha úgy kérdezik, rosszul is elsülhet, mármint, hogy a dolgozóból kellemetlen érzést vált ki).


Egyszóval: odafigyeléssel.

A pénz csak rövid távon lendíti meg az embert, szerintem. Hosszútávon a rendszeres odafigyelés a hatékony.

2017. jan. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok.


Ja és még az sem árt ha értelmét látom annak, ami a munkám által keletkezik.

2017. jan. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
74%

Javaslom tanulmányozásra Herzberg kéttényezős motivációelméletét (és más elméleteket is).

A fizetés higiéniás tényező, nem az elégedettség, hanem az elégedetlenség forrása. Motiválni motivátorokkal lehet.

Olvasgass, ha menedzsment ambícióid vannak:


[link]

2017. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal is, hanem azt érzik, hogy állandóan a fejük felett, a megkérdezésük nélkül döntenek. Nyilván a főnökség látja át a pénzügyi helyzetet, és tudja, mennyi munkát muszáj bevállalni, de ha a dolgozóhoz ebből csak annyi jut el, hogy "te csak túlórázz, és kuss, itt én döntök", az nem fogja minőségi munkára motiválni. Rengeteg múlik a kommunikáción, hogy a főnökség képes-e elhitetni a dolgozókkal,hogy egy csónakban, közös célért eveznek, illetve ki tudja fejezni a háláját szóban is. Legrosszabb,ha a főnöknek hatalmi komplexusai vannak, lenézi és állandóan ellenőrzi a beosztottjait, mert ezzel csak ellenállásra talál.
2017. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

a pénzen kívül? szabadidővel. engem csak az az egy motivál. és 10ből 9 kollégámat ez motiválNÁ. (sajnos a magyar rabszolgahajcsár cégek ezzel nemigen törődnek)

minek a pénz, ha nem tudom elkölteni? ez az egyetlen logikus válasz, ha jobban belegondolsz.

2017. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kezdetnek azzal, hogyna napi 2 óra túlóra van, akkor inkább vegyen fel még egy embert, engem meg hagyjon élni.

Magyarországon hajlamosak elfelejteni azt a tényt a munkáltatók, hogy munka után az emberek élni akarnak és nem csak beállnak a garázsba másnap reggelig töltődni.

Németországban ez a világ legtermészetesebb dolga, sok helyen még ha kéred, akkor sincs túlóra. "Menjél hazafele pihenni, holnap is lesz nap." - Saját tapasztalat.

2017. jan. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"hajlamosak elfelejteni azt a tényt a munkáltatók, hogy munka után az emberek élni akarnak és nem csak beállnak a garázsba másnap reggelig töltődni. "


Sajnos a dolgozók is hajlamosak ezt elfelejteni... És inkább k . ssolnak, bevállalják a plusz melót, és nem a főnöknek szólnak be, hanem annaka kollégának akinek van ÉLETE és időben hazamegy! Olyan mintha élveznék a rabszolgasort.

2017. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!