Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék felmondani a munkahe...

Szeretnék felmondani a munkahelyen. Elég régi bútordarab vagyok és a felmondási időt le kell dolgoznom valószínűleg. Lehetőségek?

Figyelt kérdés

Tehát a lényeg. nem szertném ledolgozni. marad a közös megegyezés. De mivela főnököm valószínű nem enged el békében lehetőséget keresek a távozásra mielőbb.

Azt hallottam hogy ha pár napig nem jelenek meg akkor az nem fegyelmi vétség hanem rendkívüli felmondás. Vagy ez ugyanaz?

mert fegyelmivel, direktbe bármikor elmehetnék........


2017. jan. 24. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs más út. Vagy megegyeztek vagy nem.


Ha nem jelensz meg dolgozni akkor akár perbe is foghat a cég kártérítésért, ami jó esetben max. a béred, rossz esetben ha bizonyíthatóan kárt okoztál a cégnek akkor a kár összege.

2017. jan. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs a felmondási idővel. Ha nincs békés megegyezés, akkor pár nap után elmész betegállományba, ami kitart a felmondási idő végéig, és meg is van oldva a probléma. És a szabijaidat is kiveheted nyugodtan.
2017. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A betegállomány beleszámi? A baj hogy 26 éve vagyok ott és ha jól hallottam az már 90 nap felmondással jár(na)
2017. jan. 24. 12:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden beleszámít, amíg állományban vagy.


Tehát a szabadságaid is (bár gyanítom januárban évarányosan ez max. pár nap) és a betegállomány is. De ezzel azért érdemes vigyázni, mert ha egyértelmű, hogy csak kamu betegállományon vagy és kér rád egy OEP ellenőrzést a munkaadó (pár éve már megtehetik) akkor nagyon komoly büntetésre számíthatsz te is és az orvosod is jó eséllyel.

2017. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy:

A 2017-ben is hatályban lévő új MT rendelkezései alapján ha a MUNKAVÁLLALÓ MOND FEL akkor MINDEN ESETBEN csupán 30 napos felmondási idő jár neki - még abban az esetben is, ha akár több évtizedes munkaviszonya volt az adott munkahelyen..

... ennél hosszabb idő egyetlen esetben járhat: Ha a munkavállaló és a munkáltató a munkaszerződésben annak idején írásban megállapodtak.


[link]

2017. jan. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fogadj ügyvédet, és próbáljatok elérni közös megegyezést. Az még anyagilag is jó.


A legrosszabb megoldás, hogy csak úgy nem mész be, komoly peres kockázata lehet!

2017. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!