Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minek jelentkezzen egy ember...

Minek jelentkezzen egy ember olyan állásra, mely "feltételeinek" nem felel meg (vagy csak nagyon kis részben)?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk a hirdetésben az áll, hogy 2 év tapasztalat, emellett felsőfokú nyelvtudás kell angolból, akkor miért jelentkezzen egy olyan, aki pályakezdő és csak középfokú nyelvtudása van- más nyelvből?
2017. jan. 24. 23:15
 1/5 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Hátha más pozícióra alkalmasnak találják vagy esetleg olyan helyre veszik fel, amit még meg sem hirdettek.
2017. jan. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ne jelentkezzen.


válaszd ki azokat a leírásból, amikre 100%, hogy szükség lesz, és azoknak felelj meg.



Pl ha azt írják, hogy felsőfokú angol, akkor egy nagyon erős középfokkal meg lehet próbálni, de angol tudás nélkül tuti nem éri meg.


Ha felsorolnak 4-5 szakmai elvárást, és neked csak 3 van meg azzal nem szokott gond lenni, ha viszont semmihez nem értesz abból igen.


Ha 2 év tapasztalatot kérnek, akkor már akár fél év tapasztalattal meg lehet próbálni, de teljesen pályakezdőként általában felesleges.

2017. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is jelentkeztem, aztán fel is vettek.

Furcsállottam egy kicsit, de "átképzésen" vettem részt, és évek óta itt dolgozom azóta is.

2017. jan. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is jelentkeztem könyvelő állásra, miközben suliba jártam és teszt után engem vettek fel. De több ismerősöm került így a helyére. Talán azért, mert ide eleve úgy mész interjúra, hogy az se baj, ha nem jön össze és nem vagy olyan görcsös.

Szerintem jó megpróbálni, vesztenivaló nincs.

2017. jan. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért mert úgy gondolják, hogy ha nem találja meg a munkáltató az általa szabott elvárásnak megfelelő jelöltet, akkor reménykedik, hogy felveszi azt is, aki alatta van az elvárásoknak.

Ezért jelentkeznek.


Ezzel csak az a baj, hogy ez nem így van.


Sokszor tovább keresnek a munkáltatók, mint a pályázatban megadott határidő, mert tudják, mindig van jobb....és ha elég ideig vár, előbb - utóbb be is kopog nála.

2017. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!