Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnököm szretné, ha bedolgoz...

A főnököm szretné, ha bedolgoznék úgy, hogy már máshol dolgozok, ezt lehet (lentebb)?

Figyelt kérdés
Egy irodai munkám van, ahol holnap leszek utoljára, mert elkezdek otthonról dolgozni. A főnököm mondta, hogy még ezután is szükség lenne a munkám egy kis részére, és hogy szeretné, ha néha kisegíteném, ameddig nem talál mást. Heti pár órát kellene bent lennem, cserébe használhatom a régi irodánkat és mindenhez hozzáférhetek, e-mail, nyomtatás, partnerek. Ez közszférában van. Hivatalosan már nem lennék ott és félek, hogy nehogy ennek valamilyen következméne legyen (mint idegen, használom a céges dolgokat). Van erre valami szabály?
2017. jan. 26. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Van.


Ha már nem áll fenn a jogviszonyod, akkor semmi közöd a "céghez".

A volt főnököd nem fogja vásárra vinni a bőrödet, ha menteni kell Téged, ebben biztos lehetsz.

2017. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Annyi még, hogy a főnököm nagyon sokat segített nekem anno, és miatta kaptam meg az új melót is. Én részemről nem bánom, ha segiteni kell néha, csak nem akarom, hogy ha valaki ezt megtudja (már pedig nyilvánvaló lesz, ha bejárok néha), akkor abból baj legyen. Like, jogi baj vagy egyéb. Mert jogosulatlanul használok állami erőforrásokat vagy nemtudom.
2017. jan. 26. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:
És miért nem lehet egy rendes szerződést írni erről a heti pár óra munkáról?
2017. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!