Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van valami technika, hogy ki...

Van valami technika, hogy ki tudjam szűrni álláskeresésem alatt a munkerőközvetítő cégeket?

Figyelt kérdés

Sajnos december óta harmadszorra futok bele munkaerőkölcsönző vagy munkaerőközvetítőcégekbe, ezt szeretném elkerülni, mert mindhárom mostani tapasztalatom az, hogy számomra nem ez a sikeres elhelyezkedés titka. Telefonban semmit nem közölnek, és ezért belemegyek a találkozóba, megbeszélésbe, ahol jön a feketeleves. Sajnos jelenleg nem vagyok abban a helyzetben, hogy folyamatosan utazgassak, mert buszjeggyel járok, és sajnos így sokba kerül, főleg hogy feleslegesen caplatok végig a fél városon. Hogy lehet kiszűrni? Általában "normál" hirdetéseket adnak fel, amiből nekem nem tűnik fel.

Köszi a tanácsokat!



2017. jan. 26. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért szűrnéd ki? Mert találkoztál néhány idióta céggel? Én sokkal több idióta céggel találkoztam, akik maguk adták fel a hirdetést...


Ezért ne ess el lehetőségektől.


Én olyat is tapasztaltam, hogy mivel a közvetítő cégnek komoly érdeke fűződik hozzá, hogy mielőbb megtalálják oda a megfelelő embert, így volt, aki olyan segítőkész volt, hogy tanácsolta, hogy inkább azt a (rosszul sikerült, előnytelen) fotót vegyük a cv-ből vagy kijavította a helyesírást. Nagyon lelkiismeretes HR-es volt.


Szóval ne ítélj a hülyék alapján.


Neked nem ez a sikeres elhelyezkedés titka? Miért, már elhelyezkedtél? Nem. Akkor nyilván nem ezen múlik a dolog.

2017. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, biztos igazad van, a saját tapasztalatod szerint. Én sajnos nem voltam előrelátó, és gyakorlatilag 3 olyan munkaerőközvetítő cégnél jártam, akiknek nem fűződik érdekük az én elhelyezkedésemhez, hanem meglátásom szerint begyűjtik a cv-ket, és feltételezésem szerint ez nekik profittal jár. A harmadik cégnél még regisztrációs díjat is akartak kérni tőlem, mikor gyanútlanul odamentem. Nem pályakezdő vagyok, de ezt mégsem tudom/ tudtam előre kiszűrni. Természetesen célom, hogy mielőbb újra munkába álljak, mert 1-2 hónap kiesés most nem pénzügyi gond, de arra, hogy teszteket töltsek ki, és az alapján tökéletesen megfelelek az adott munkára, majd a munkaerőkölcsönző nem is továbbítja a munkáltatónak... na ez a szégyen. Ezért próbálom őket kikerülni. A nevüket is le tudnám írni a három munkaerőközvetítő cégnek, de etikátlannak érezném.
2017. jan. 27. 13:30
 3/4 A kérdező kommentje:
*1-2 hónap kiesés most nekem pénzügyi gond. - ezt akartam írni, elírtam.
2017. jan. 27. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy ha valaki pénzt kér munkalehetőségekért cserébe, az törvénytelenséget követ el. Az a baj, hogy mivel a cégek nagyon nehezen találnak embert maguknak, sokan használnak erre törvényes közvetítő cégeket. Ezzel nincs gond.


Az a baj, hogy nem érdemes tényleg kihagynod ezért lehetőségeket. De persze megteheted.


Hidd el, hogy nem éri meg egy törvényes közvetítőnek, hogy önéletrajzokat gyűjtögessen. Egy valamirevaló HR cég amúgy is előfizet a Profession.hu félmilliós céges adatbázisára, minek kellene nekik így cv?


Ráadásul, ha már cv-ket akarnak gyűjteni, akkor miért hívnának be, és a saját idejüket is rabolnák a kikérdezéseddel meg tesztelgetéseddel?


Javaslom, hogy nézd át a cv-d, lehet, nincs elég infó benne, és azért hívnak be, mert azt hiszik, hogy megfelelsz, pedig nem is.


Ha telefonon egyeztetsz egy interjúra, akkor neked is szabad kérdezned, és néha kell is! Ez neked is egy előszűrés. Kérdezz rá, amire kíváncsi vagy, mondd meg nekik udvariasan, hogy nem teheted meg, hogy elutazol valahová látatlanban, és szeretnéd a lehető legtöbb információt egyeztetni és az ő idejüket sem szeretnéd rabolni. Ez az utóbbi úgyis azt mutatja, hogy te mennyire korrekt vagy.


De ha tényleg nagyon ezt akarod, hogy semmi közöd se legyen közvetítő céghez, akkor a Profession-on be tudod állítani a keresőben, hogy ne hozzon ki tanácsadó céget.


Vagy ha egy hirdetésben azt írják, hogy "... partnerünk számára keresünk", akkor egyértelműen HR cég.

2017. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!