Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tavalyi utolsó és idei első...

Tavalyi utolsó és idei első fizetés pontosan ugyanannyi pedig minimálbérről van szó-ez hogy lehet? Emelés nem volt 2017 jan 1-el?

Figyelt kérdés

Minimálbéres meló. A tavaly decemberi fizu melyet jan elején kaptak meg a dolgozók és a januári fizu melyet feb 2-vel kaptak meg pontosan ugyanannyi. A tavalyi 2016-os minimálbér btto 111.000 ft, ott van a bérpapíron is.

Többen rákérdeztek hátha ez csak tévedés megkapták a választ: itt nem lesz emelés. Később se most se.


???? Ilyenkor mi van? Az emelés ha nem tévedek nem céges döntés, hanem jogszabályi kötelezettség. Emelnie kell és nem emelt és megmondta nem is fog.

???


2017. febr. 2. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, kötelezettség. Viszont ott bújnak ki alóla ahol tudnak, én hallottam olyat, hogy a dolgozót átjelentették egy másfajta minimálbérre, csak azért hogy az emelés után se kelljen többet fizetni neki mint előtte. Kemény 299 Ft-tal több érkezett a számlájára mint tavaly.
2017. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"egy másfajta minimálbérre,"


Mi az hogy Másfajta???

Minimálbér az a bér ami a minimum aminél kevesebbet fizetni nem lehet. Nincs ilyen meg olyan minimálbér. Van minimálbér és pont.

Meg van bérminimum de az tök más.

2017. febr. 2. 08:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom bérminimumról minimálbérre. Titeket meg lehet hogy átjelentettek 6-7 órára. Munkaügyi bíróságot tudom ajánlani.
2017. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Titeket meg lehet hogy átjelentettek 6-7 órára+"


Ne beszélj butaságot. A munkaidő szerződésben szabályozott egyoldalúan nem módosítható. Ha átjelent = szerződésmódosítás kéne.


Másik dolog. A NAV felé jelenteni kell a dolgozókat, az ő bérüket is. És a jelentésben órabért is jelenteni kell.

Na most tök8 hogy 6 óra vagy 8 óra, az órabér az 2016ban volt annyi amennyi most 17-ben meg több. Ez óraszámtól független.

Akkora gyökér a cég nem lehet (vagy ki tudja) hogy a nav felé a 16-os min órbaért jelenti miközben emelni kelett volna. De akkora gyökér se lehet hogy a nav felé emeltet jelent de nem fizet csak tavalyit. Mert ez meg a bérpapíron látszana.


Szóval nem értem. Bármit is csal a cég olyan tajbuta módon teszi hogy meg is érdemli ha a negyedéves nav kontrollon elmeszelik majd.

2017. febr. 2. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!