Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ezzel a két...

Szerintetek ezzel a két szakmával el tudnék helyezkedni? Többi lent

Figyelt kérdés

17 éves gimnazista vagyok és nem valószínű,hogy egyetemre megyek.A németet és az angolt folyékonyan beszélem,hármas-négyes-ötös között "mozgok",de valamiért nem akarok egyetemre menni.


2 szakmát néztem ki magamnak


az egyik a fuvarozás/kamionozás a másik pedig a Központifűtés- és gázhálózat-rendszerszerelő(vagy valami hasonló)


Szerintetek el tudnék helyezkedni ezzel a két szakmával,vagy nagyon telített?


Előre is köszi a válaszokat.



#munka #OKJ #gimnázium #kamion #villanyszerelő #fuvarozás #gázszerelő #vízszerelő #Központifűtés- és gázhálózat-rendszerszerelő
2017. febr. 2. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Igen.
2017. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Kamionozás az egyik legbrutálisabb hiányszakma jelenleg és ez folyamatosan romlani fog.
2017. febr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
88%
A kamionozas jo otlet! Akar havi netto 450000 Ft-os ber, s hiany szakma!
2017. febr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Én is sofőrnek megyek. 16 éves vagyok, most csinálom jelenleg a B kategóriát. Vezettem már kamiont is, és dolgoztam hűtőraktárban.


Szerintem a családot nemzetközibe el lehet felejteni. Én mondjuk nem igénylem. Gondoljad át azért.


Ja, és a kérdésre válaszolván el tudsz simán helyezkedni sofőrként. A másikat nem tudom pontosan, de szerintem abban is el tudsz.

A sok munkakerülő semmirekellő fiatal egyetemre megy aztán burgert sütnek minimálbérbe. Kétlem, hogy akkora túljelentkezés lenne oda. :D

2017. febr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Ha kamion mellett döntesz, ajánlom, hogy amíg iskolába jársz tedd le a C kategóriát, és a targoncavezetőit.

Amint végzel (gondolom 19 évesen), mehetsz belföldezni olyan céghez, ahova kezdőket felvesznek. Amint a jogsid nem számít kezdőnek, lerakod a nehézpótot is aztán döntésed szerint szerzel belföldi tapasztalatot nyergessel vagy mész ki nemzetközibe azonnal.


Én lehet, hogy érettségi után még megcsinálok egy nehézgépkezelői OKJ-t is.

2017. febr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

# 3

Ha jó az angol/német tudása akkor jobban teszi ha kimegy külföldi céghez. Ott megkeres 1 milliót is akár havonta vagy többet.

2017. febr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettővel el lehet helyezkedni. Papám fűtés és gázszerelő volt és állandóan panaszkodott , hogy a mai fiatalok semmit nem értenek a szakmához, és állandóan neki kell kijavítani a hibáikbol. Egész Nyugat MO-on kapták a megrendeléseket szóval munka az van. Viszont cégnél lehúzzák az embert , nem fizetik meg úgy a rendes szakmunkát ahogyan kellene úgy h ha ezt választod akkor csak akkor válaszd ha te magad akarsz vele vállalkozást indítani. Egy másik ismerősöm is ezt választja ő is mondta h csak a vállalkozás jöhet szóba.


A fuvarozassal csak az a gond, hogy messze vagy a családtól meg úgy az emberektol. Hisszük távon az annak jó, aki amúgy nem szeret társaságban lenni, viszont rövidtávon tökéletes a penzkeresesre. Nagy hiány van belőlük, és mivel tudod a nyelveket, így 1 év belföldi fuvarozás után simán lelephetnel külföldre is.

2017. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hosszú távon *
2017. máj. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!