Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahely lemondathat-e...

Munkahely lemondathat-e írásban nekem járó juttatásról? "Önként" ugye?

Figyelt kérdés

A munkahelyen a 86%-os utazási hozzájárulások kifizetése akadozik konkrétan tavaly okt óta senki se kapott egy fillért se és azért van akinek a havi bérlete a 20E-t meghaladja.

A cég nagy ötlete hogy írjuk alá a szerződés mellékleteként hogy „önként” lemondunk erről. Nem mondják ki mi lesz ha nem írják alá az emberek ez kitalálható.

A kérdésem: jogilag ez mennyire nonszensz? Jogszabály biztosította dologról lemondani nem lehet még akkor se ha tényleg én akarnám (szabadságról se mondhatok le). Vagyis ha aláírom az automatikusan semmis, mert nem mondhatok le róla? vagyis akár alá is írhatom semmit se jelent WC papír az egész attól az én követelésem 86%-os támogatás az jár?


2017. febr. 8. 08:57
 1/1 anonim ***** válasza:
hiába mondasz le róla, semmis, mert jogszabály írja elő a térítést. Munkaügyi ellenőrzés visszamenőleg kötelezi őket a kifizetésre.
2017. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!