Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi baja van a munkaadóknak az...

Mi baja van a munkaadóknak az idős,40-50 év feletti munkaerővel?

Figyelt kérdés
Állítólag nem szívesen veszik fel őket. De miért?

2017. febr. 11. 16:57
 1/10 Donald J. Trump ***** válasza:
64%
Kiégtek vagy már elkezdtek kiégni. Sokkal nehezebb motiválni őket, mint a fiatalokat. Ha eddigre nem szed össze olyan szakmai tapasztalatot az illető, amivel akár felsőbb pozíciókra is pályázhat, akkor az a karrier megáll a fejlődésben.
2017. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

1. nem formálhatók

2. kialakult határozott személyiségük van

3. nem veszik be a vállalati bullshiteket

4. többet kell nekik fizetni

5. több szabi jár nekik

6. nehezen irányíthatóak

7. sok helyen a vezető 20-30 éves, nem akar anyjakorút ugráltatni

8. kevésbé csinosak, mint egy huszonéves

9. az az előítélet, hogy gyakrabban betegek

10. a főnök konkurenciát lát bennük

2017. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Többet kell nekik val.szeg fizetni. És nagyobb eséllyel patkolnak el, mint a fiatalabb emberek.
2017. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Idős.

Köszönöm a bókot!

43 F


Nem szívesen... Állásinterjún 1 db kérdést kaptam, az is elektronikai volt. Következő nap kezdtem.

2017. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
55%

Szerintem ez nagyban függ a kapcsolati körétől és attól hogy mennyire is érti a dolgát.


Nekem van olyan munkatársam, akinek milliós fizetést, plusz munkák utáni részesedést kínáltak, mert a tudása ennyit ér, és lassan 50 éves.


A másik amit látok, hogy a mai 40-50-es korosztály teljesen másképp gondolkozik, dolgozik mint a mai fiatalok- Más világban nőttek fel. Én szakmámban azt vettem észre, hogy amellett hogy mi tanulunk tőlük, ők is folyamatosan tanulnak tőlünk dolgokat, főleg a számítástechnikai dolgokban.


Egy fiatal még friss, ambíciózus, szorgalmas. És itt nem arra kell gondolni hogy "na ezt majd jól lehet csicskáztatni", hanem arra, hogy folyton keresi az újabb, egyszerűbb, jobban felépített rendszereket a munkája elvégzéséhez. Persze nem azt mondom, fiatalok között is van lusta dög.


Csak a saját munkámban nézve, a legrosszabb az idősekkel (építőipar) beszélni. Tipikus mondatuk az "te nekem ne mondd meg hogy csináljam, ezt csinálom 20 éve"...aztán megsértődik ha közlöd vele hogy 20 éve szarul dolgozik.

2017. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

#2 leírta nagyjából.

Azért az Y generáció végével és a Z generációval is hasonló problémákkal küszködnek a munkaadók, mert sokszor rosszabbak, mint a seniorok, mert már pályakezdőként senior fizetést akarnak, de ugyanakkor lehetőleg kötetlenséget, nagy szabadságot és természetesen úgy gondolják, hogy mindenkinél okosabbak, tisztelet a kivételnek.

Nem csak az X és az előtte született generációt diszkriminálják.

Régebben láttam olyan hirdetéseket is nem egyet, hogy max 26 éves korig, vagy 30 éves korig és nem táncosnőket kerestek, hanem összeszerelési és más műszaki munkákhoz embereket külföldre.

2017. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
70%

Saját munkahelyemen tapasztaltakból kiindulva én is félve alkalmaznék 40 felettieket. Előre leszögezné, hogy nem szeretnék senkit bántani, de...

A munkahelyemen 4-en vagyunk 20-30 közöttiek, és van 7 darab 40 feletti. Ennek ellenére szerintem a munka kb. 45-50%-át mi 4-en végezzük. Az idősebbek vannak azokon a posztokon, ahol könnyebb, vagy kevesebb a munka, és mi meg a nehezebb helyeken. Ennek ellenére javarészt ők panaszkodnak, és háborodnak fel mindenen. Természetesen értelmes hozzászólásuk általában nincs a témához, csak panaszkodnak.

Nemrég nagy újítások történtek nálunk, és utána hetekig nem teljesítettünk annyit, mint előtte. A cég két nagykutyája jött megnézni, hogy mi a helyzet, próbáltak megoldást keresni a problémára, de valójában még azt sem tudtak mi a probléma. Mikor kezdtek irányítgatni minket, az idősebbek csak nyavalyogtak, hogy 10 éve ezt csinálom, nehogy már te mond meg nekem, hogyan kell csinálni. És még hasonló hozzászólásaik voltak. Én ugyan még csak néhány éve vagyok a cégnél, de mégis csak én (mi) dolgozom ott minden nap, és nem a vezetőség. Nyilván többet látok, mint ők. Odamentem, és elmondtam nekik, hogy szerintem rossz helyen keresik a problémát. Elmondtam, hogy szerintem mi a probléma. Miért nem tudunk úgy haladni, mint a modernizálás előtt. Egy huszonéves kollégám is hasonlóképpen tett. Több mint 30 percet beszélgettünk, meghallgattak, és nem is gondoltam volna, de már másnap ráállították a csoportvezetőt, hogy kezdje el megvalósítani az ötletem.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az idősebbek mind idióták, csak egyszerűen van egy negatív hozzáállásuk a munkához, elégedetlenek, és nem elég hajlékonyak.


Nyilván nem mindegyik. Volt egy 50 feletti kollégám, akinél szorgosabb embert én még nem láttam. Szünetben a főnök sokszor rászólt, hogy ne dolgozzon, üljön le pihenni, de az öreg csak dolgozott tovább. Otthon is még állatokat tartott, dolgozta a földjét. Szóval vannak kivételek, de tapasztalataim alapján a többség olyan, amilyennek leírtam.

2017. febr. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Látod ez egy jó kérdés és sokan bután állnak ehhez a dologhoz, mintha napellenzőn keresztül néznék a világot. Idősek otthonában érdekes módon még 60 évesen is 3 műszakban pelenkáz, fürdet, etet, kőkemény fizikai munkát végez ez a korosztály. És pont ezért kerülget a hányinger mikor a kínai bolt a 40 éves jelentkező képében vágja mint a sz @ ros alsógatyát, hogy a kora miatt nem alkalmazza.
2017. febr. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
*** Kínai bolt ahol csak nézni kell mint Jocó a moziban, meg csipogózni a bugyogókat.
2017. febr. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
Én kívánom az ilyen munkaadónak, HR-es kis p...nak, hogy amikor kórházba kerül, akkor az ugyanolyan korabeli, mint amilyen ő is, a 25 éves rezidens nyaldossa a sebeit és ne várja a professzort, meg a koros, tapasztalt 40-50 éves sebészt.
2017. febr. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!