Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem tüntetik fel az...

Miért nem tüntetik fel az álláshirdetésekben a kereseti lehetőségeket is?

Figyelt kérdés
Ausztriában ebből nem csinálnak problémát, kiírják, a munkáltatók, hogy mennyit tudnak azért az állásért ajánlani havonta. Rengeteg időt megspórolnak a munkáltatók, és a munkavállalók is ezzel.

2017. febr. 15. 13:04
1 2
 11/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
81%

Munkavállalóként gondolkodva szerintem is jobb lenne, ha legalább a sávot kiírnák egy-egy pozícióra.

Nekem van egy bérigényem, és nagyon nem szeretek felesleges köröket futni. Ha én 100 pengőt akarok keresni, akkor eleve csak a 100 pengős, vagy afölötti állásokra jelentkezem.

Most annak semmi értelme, hogy jelentkezek egy állásra, be is hívnak interjúra, és közlik, hogy 80 pengőt tudnak max. fizetni. Ilyenkor megköszönöm a beszélgetést, és azonnal elbúcsúzom, mert nincs több közös témánk. Szerencsére telefonban legtöbbször sikerül kiszűrni, ha én és a cég nem egymást keressük, de egyszer előfordult már, hogy "vakon" mentem interjúra. Nem voltam boldog, hogy fölöslegesen pazaroltam az időmet és az energiámat...

2017. febr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ha én lennék munkáltató, lehet néhány embert sikerülne bemalmoznom ezzel a módszerrel, hogy kevesebbet kapnak a dolgozók mint amennyit nekem megér az az állás. Viszont időigényes az egész, mint ahogy azt előttem is leírták, és ezért van az, hogy ugrálnak az emberek mert nincsenek megfizetve. Ez kihat a munkamorálra is, és nem utolsó sorban arra, hogy ellopnak a cégtől dolgokat, mert úgy érzik ez nekik jár pluszban. Ezt hívják szarrágásnak.
2017. febr. 15. 22:08
 13/15 anonim ***** válasza:
Az még hagyján hogy a "komolyabb" munkáknál nincs feltüntetve bér, de már sokszor láttam hogy sofőr, operátor és hasonló 2 kezi munkánál sem írnak ki árat. Mondjuk telon rákérdezel lehet hogy elmondják, de akkor se értem mi a francért nincs legalább egy sáv ahogy felettem írták.
2017. febr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#11: Nagyon egyszerű, telefonos egyeztetéskor felhozni, hogy a bérigényem x-y között mozog, és szeretnék érdeklődni, hogy ez mutat-e egyezést a hirdető által elképzelt bérigénnyel.
2017. febr. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
#14: Igen, ma már így indítom a beszélgetést, pályakezdőként azonban az embernek nyilván nincs meg az ilyesféle rutinja.
2017. febr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!