Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún megkérdezték...

Állásinterjún megkérdezték mennyire vagyok terhelhető? Erre mi lett volna a helyes válasz?

Figyelt kérdés
2017. febr. 19. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi lett volna a helyes válasz - de én a következőt válaszoltam volna: közepesen. Indoklás: szeretek dolgozni, hajlandó vagyok alkalmanként a munkát előtérbe helyezni akár a családi élet rovására, de hosszútávon nem működik.

Ha elvárják azt, hogy időnként "túlteljesítsek", akkor biztosítani kell a pihenést, kikapcsolódást is. Hiszen ha folyamatosan le van terhelve valaki, hulla fáradt, akkor kikészül, legyengül az immunrendszere, megbetegszik vagy baleset éri és egy kidőlt dolgozóval meg nem mennek semmire.


Aztán ha nem tetszene nekik ez a válasz, akkor nem egymást keressük... :-)

2017. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Ez jó kérdés. Bizonyos ideig mindenki terhelhető. Aztán kidől és használhatatlanná válik. Az is kérdés, hogy mennyire gondolkodik a munkáltató hosszútávon egy emberben. Lehet neki nem gond ha háromhavonta új ember jön...

Ez amúgy szerintem egy olyan kérdés, ahol nem igazán arra kíváncsiak amit kérdeznek, hanem a válaszodból rengeteg mindent leszűrnek: mennyire akarod ezt a munkát, mennyire vagy elkötelezett, és mennyire vagy vak, azaz mennyire vagy képes reálisan, önuralommal hozzáállni a dolgokhoz, egyfajta érett rálátással lenni.

Szóval a helyes válasz függ attól is te mit keresel és ők mit várnak. Amit az első írt, az nekem tetszik.


Összegezve olyan választ kell rá adni, amiből kiderül számukra a hozzáállásod, de ha nem téged választanak, akkor nem azt jelenti, hogy rossz választ adtál, hanem azt hogy nem ilyen hozzáállású embert keresnek.

2017. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Az első tökéletes választ adott.
2017. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Én erre a kérdésre azt mondtam, hogy amikor fontos feladat van gondolkodás nélkül befejezem és dolgozok rajta, de cserébe elvárom a cégtől a rugalmasságot, amikor kisebb a hajtás.


Gondolom jó válasz volt, mert felvettek.

2017. febr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
napi 8 órában, a fizetésem mértékéig megfelelően.
2017. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet jó választ adni.


legfeljebb jobbat.


Nagyon sok tényező van.


Cél az, hogy fölvegyenek, tehát olyat kell mondani, amit hallani akar az interjúztató. És innentől válik bonyolulttá a kérdés...


Sok mindent kell tudni az adott munkakörről, a piaci lehetőségeiről a cégnek, az adott munkakörre vonatkozó piaci jelentkezők lehetőségeiről... ez - sajnos - mind fontos, és ezt nem tudod befolyásolni.


Mert a válaszod ezektől mind függ.


Ha valami titkárnői munkáról van szó (amire azért relatíve sokan alkalmasak) akkor célszerű azt mondani, hogy kellőképpen rugalmas vagy, ha határidős munka van, vagy S.O.S munka jön, akkor sokáig is bent tudsz maradni, de cserébe elvárod, hogy adott esetben engedjenek el korábban, ha el kell menned.

Ilyenkor egy kicsit be kell vetni a smúzolást, sajnos...már ha tényleg kell a munka.


Viszont, ha valami extra vezetői melóról van szó, ami alapból két diplomát, 3 nyelvismeretet és 15 év gyakorlatot kíván meg, - ilyet nem kap minden bokorban a munkáltató és ezt feltehetőleg tudja is - vagy esetleg eleve Téged keresetek meg a munkára, akkor nyugodtan szabhatsz "feltételeket" Te is: Csak annyira vagy terhelhető, amennyire a fizetéseddel megbecsülnek, vagy amennyire Neked egészséges.


Ez utóbbi azért ritka, de előfordul.

2017. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!