Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár végkielégítés?

Jár végkielégítés?

Figyelt kérdés

Ha megszűnik a pozícióm és más pozícióba akarnak áthelyezni, de az visszalépés lenne nekem és nem fogadom el és emiatt rúgnak ki, akkor jár végkielégítés?

Köszönöm!


2017. márc. 8. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

Nem értek hozzá, de szerintem az a logikus, ha nem jár.

Mivel felkínáltak neked egy új pozíciót, de te nem fogadtad el, amiből az következik, hogy nem akarsz dolgozni és így miattad kerül felbontásra a munkaszerződés.

2017. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jár mert a cég mond fel neked!
2017. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves Második! Nem azt jelenti, hogy nem akarok dolgozni. Te mondjuk szeretnél takarító lenni managerből, ha azt ajánlaná fel a cég, hogy ne kelljen a 10 éves munkaviszonyod után végkielégítést fizetnie? ;)

2017. márc. 8. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos hallottam egy ilyenről, ahol egy jól fizetett szakmunkás részleget szüntettek meg és cserébe ugyanaz a vállalat felajánlott nekik operátori pozíciókat (jóval kevesebb fizetésért), amit nyilván nem vállaltak el, mert számukra ez visszalépés. Így viszont nem kellett végkielegítést fizetnie a cégnek, mert ő adott volna más munkát. Kereshettek új munkát végkielégítés nélkül.

Nem tudom biztosan, hogy igaz-e, mert csak hallottam. Nagyon remélem, hogy nem így van, mert szerintem totál igazságtalan a munkavállalóval szemben. Nem elég, hogy megszűnik a pozíciója, végkielégítést sem kap, a cég meg örül, hogy ingyen megúszta.


Kérlek javítsatok ki, ha máshogy van, engem is érdekel a téma.

2017. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki vagy javítva...


Mivel a cég nem tudja a hatályos szerződésben foglaltak szerint foglalkoztatni a dolgozót, Ő pedig nem hajlandó helyette másik munkakört, munkahelyet, bért stb. elfogadni, ezért a cég kénytelen neki felmondani, ha nem akar neki állásidőre bért fizetni munkavégzés nélkül.

Mivel a cég mond fel, ezért jár a végkielégítés, és a felmondási időre járó bérezés is, valamint a felmondási idő felének megfelelő időtartamra köteles a dolgozót a munkavégzés alól felmenteni úgy, hogy fizeti azt az időt is.


A fenti eset nem tévesztendő össze azzal, amikor a munkáltató ideiglenes jelleggel másik helyen (kirendelés), más munkakörben foglalkoztatja a dolgozót, ami rá nézve nem lehet hátrányos és megalázó sem. Ehhez nem kell szerződésmódosítás, idővel visszaáll minden a régi kerékvágásba...

2017. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is pont így tudom, ahogy az utolsó kedves válaszoló leírta.

2017. márc. 9. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!