Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi fizetésre számíthatok...

Mennyi fizetésre számíthatok környezetvédelmi munkakörben?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, nem dolgoztam még sehol, alkalmazott környezetkutatóként végeztem, hulladékgazdálkodási szakirányon. Alapszakos diplomám van csak. Most kórházban kezdtem el dolgozni, környezetvédelmi előadóként. Hulladékkezeléssel, szállítással foglalkozom. Mennyi fizetésre számíthatok ? Ugyanis hiába kérdeztem a munkaügyön, egy kedves hölgy azt mondta, hogy nem ér rá válaszolni, mert fontosabb dolga van... Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. márc. 8. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha állami kórházban kezdtél el dolgozni, ahol bérsáv van, ott szerintem olyan bruttó 161- max. 250 ezer körüli fizetésre számíthatsz.

Számomra az a furcsa, hogy elkezdtél dolgozni úgy, hogy nem tudod a fizetésed, ilyet nem szabad csinálni. Én addig nem állnék munkába, nem írnék alá semmiféle szerződést, míg nem tudom a konkrét összeget. Sajnos jártam már hasonlóan, meg volt beszélve, hogy felvesznek, a kezdés időpontja is, a fizetés témát kerülték azzal, hogy "megegyezés kérdése, biztos, hogy sikerül majd megállapodnunk, nem ezen fog múlni". Első munkanapon írtuk volna alá a szerződést, be is mentem a megbeszélt reggel 8-as időpontra, a szerződés már előre meg volt írva, akkor láttam, hogy fillérekkel akarják kiszúrni a szemem, ezért közöltem, hogy nem vállalom ennyiért. Mikor el akartam köszönni a HR-es ragaszkodott hozzá, hogy maradjak, elment beszélni a főnökével, vártam egy fél órát mire visszajött, megkérdezte mennyit akarok. Elmondtam, elment, visszatért 20 perc múlva egy állítólagos másik szerződéssel, de sajnos hiába néztem át, az összeg ugyanannyi volt. Rákérdeztem, hogy ez mégis mi, arról akart meggyőzni, hogy ne foglalkozzam azzal, mi van a szerződésben, megkapom amit kértem. Ezek után nem vállaltam.


Szerintem legközelebb anélkül ne állj munkába, míg nem tudod a fizetésed, én speciel igent se mondanék addig egy állásra, míg nem tudom a fizetésemet.

2017. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!:) Igazad van, ez egy elhamarkodott döntés volt, csak sajnos nagyon kellett a munka. Legközelebb sokkal jobban meggondolom, mire mondok igent.
2017. márc. 8. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Még próbaidőn vagy? Én mindenképp addig járnék a nyakukra, míg meg nem mondják a fizetésedet, ha túl keveset adnak, akkor megpróbálnék keresni valami mást.
2017. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb. így add elő:


-Kedves munkaügyis Hölgy!


Legyen kedves kiállítani egy hivatalos munkaszerződést, addig felfüggesztem a munkavégzést.


Ha okoskodnak, hogy el lehet menni, akkor vedd a kabátod!

2017. márc. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


Ragaszkodj hozzá, hogy beszéljen a fizetésről is.

2017. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Oké, abban igazatok van, hogy ragaszkodjon a kérdező a fizetés tisztázásához, de azért azt nem tanácsolnám neki, hogy mivel próbaidős, ezért azonnal hagyja ott, ha kevés - mégpedig azért, mert valószínűleg elkerülte a figyelmeteket, hogy a kérdező PÁLYAKEZDŐ. § tapasztalattal, amit a munkahelyek nem szoktak szeretni - így szerintem már az is jó, hogy felvették.


Kérdező, nekem inkább az a javaslatom, hogy még ha kevés is lenne (bruttó 161 ezret muszáj megadniuk) eleinte a fizetésed, szerezz itt, a kórházban gyakorlatot, tapasztalatot és utána ráérsz keresgélni jobb állást, akkor már kedvezőbb pozícióban :-)

2017. márc. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Utolsó, hát nem tudom. Minden a kérdező anyagi hátterétől függ, ha otthon laknék, akkor vállalnám br. 161 ezerért is, de ha például csak X km-re találtam volna állást, albérletben laknék, akkor annyiért nem vállalnám semmiképp. Persze mindez attól is függ, hogy mindez vidéken vagy a fővárosban történt-e?


Én egyébként magamból kiindulva eleve nem vállalnék el addig egy munkát (akkor sem ha otthon lakom és kb. semmire sem kell költenem), nem írnék alá semmit, amíg nem tudom, hogy mennyiért is ülök ott naphosszat. Hisz akár van gyakorlata, akár nincs az embernek, mindenki a pénzszerzés miatt dolgozni, nagyon ritka az, aki annyira szereti a munkáját, hogy akár ingyen is vállalná.

Nem azt mondom, hogy rögtön mondjon fel, ha nem mondanak neki összeget, mert eleve elvállalnia sem kellett volna ilyen feltételekkel (lehet, hogy alá sem írtak semmit, ennyi erővel azt is mondhatják hónap végén, hogy : bocs de te nem dolgoztál nálunk), de én mindenképp nem szállnék le addig a munkaügyes nyakáról, míg nem ad egy szerződést a kezembe.

2017. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!