Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tb kis könyv hallgatói jogvisz...

Tb kis könyv hallgatói jogviszony alatt, munka mellett?

Figyelt kérdés

Felvettek egy céghez dolgozni, az egyetem mellett gyakornokként dolgoztam, de diákszöveten keresztül foglalkoztattak. Ez utóbbit az interjún nem hangoztattam, nem tartottam fontosnak, meg egyébként is a diákmunkát nem veszik komolyan, így inkább azt mondtam, hogy részmunkaidőben voltam ott. Most, hogy felvettek kérik az "előző munkahelyi papírokat és a TB kiskönyvet". Ebben az esetben mi lenne a jó válasz? Arra is gondoltam, hogy azt mondom, hogy a hallgatói jogviszonyom által biztosított voltam, ezért nem fizetett utánam a cég TB-t, de nem vagyok benne biztos, hogy ez így működik.

Vagy mondjam meg utólag az igazat?


2017. márc. 9. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
megmondod, hogy iskolaszövetkezeti munkád volt, ennyi. Ott nem kell kiállítani...
2017. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha diákként munkát vállalat akkor is meg kell fizetned a munkaviszonyod a a járulêkokat.

Mond az igazat.

2017. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen meg kell, de alig kell adót fizetni, például TB-t nem kell, mert a hallgatói jogviszonyból adódóan fizetve van.


Közben elmondtam a HR-esnek az igazat, nagyon megértőnek tűnt, azt mondta, hogy ne aggódjak emiatt, majd holnap ha megyek be aláírni a papírokat, akkor megbeszélünk mindent. :)

2017. márc. 9. 20:33
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2: oda van írva világosan, hogy diákszövetkezeten keresztül. Ott nincs járulékfizetés, mert nem válik biztosítottá (csak szja). A kiskönyvbe a biztosítási jogviszonyt kell bejegyezni. Iskolaszövetkezetet nem.
2017. márc. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!