Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy postai...

Mennyit keres egy postai dolgozó most 2017-ben? Kérlek írjatok (Érdekelne többféle postai munkakör bérezése és egyéb infók is, több lent)

Figyelt kérdés
Érdekelne postai kézbesítő, küldeményfeldolgozó, ablakos fizetése is.Mik egy kézbesítő kötelezettségei?Tehát annyi, hogy bemegy a postára valamikor reggel, felveszi a leveleket, nyugdíj stb. kiviszi, vissza a kézbesítetlen és ennyi?Vagy van némi adminisztráció is leszámítva az ajánlott küldemények aláíratását?(Nem értem teljesen mert itt ahol lakok teljes munkaidőbe keresnek kézbesítőt, ami ugye 8 óra, de mivan ha én pl. 5 óra alatt letudom a kézbesítést)Nem az MPL-es kézbesítőre gondolok hanem amelyik húzza azt a kiskocsit maga után,jogosítványom nincs is.Hírdetnek küldeményfeldolgozót is, logisztikai üzembe, erről is érdekelne hogy zajlik egy munkanap illetve a fizetés.Kérlek írjátok, hogy nettó vagy bruttó összegre gondoltok.Ha valami egyebek is eszetekbe jutnak amik ezekkel a postai munkakörökkel kapcsolatosak azt is írhatjátok.

2017. márc. 9. 17:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Tutira nem végzel 5 óra alatt,arra gondosan ügyelnek hogy nehogy könnyen el tudjad végezni a munkádat,amilyen munkaerő hiányuk van amit régen 2 kézbesítő végzett azt most most 1 dupla területen.És a postánál a 6 és 8 óra munkavégzés sem azt jelenti hogy ennyi idő után kilépsz a kapun és végeztél aznapra...

Egyébként igen,"felveszi a leveleket",ömlesztve megkapja egy zsákban,szétválogatja,sorba teszi magának stb.és az összes többit küldeményt,pénzeket-és pár óra múlva már indulhat is a területére,délután pedig visszafelé ugyanez a leszámoláskor a maradékkal.

Egyébként ennyi kérdésre max.a postai HR-es tudna válaszolni,mostanában tartanak csoportos állásbörzéket a postánál,menj el egyre és ott érdeklődj.

2017. márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Egy bruttó fizetést még tudnál írni?postán dolgozol esetleg?
2017. márc. 10. 17:24
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csomagos postás voltam,az nettó 85.000-90.000Ft-ról indult,amit kérdeztél többi beosztás mind máshogy fizet de hasonló színvonalon lehet,a posta nem magas fizetésekről híres(max.a magasabb beosztásoknál)ha nem lenne borravaló a kézbesítők többsége otthagyná a postát az meg csődbe menne.

A kézbesítő,küldeményfeldolgozó betanított munka akár 8 általánossal- ehez mérten is fizetnek minimálbér felett egy kicsivel,az ablakoshoz már középiskola,érettségi kell valszeg kicsit többért.

2017. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a postán dolgozok bár én sofőr vagyok,de a kézbesítők nettó 90-110 között kapnak. A munkaidő ki van számolva inkább mindig lecsökkentik az óraszámot,ha hamar végeznek...Ha van időd bőven és ügyes vagy beszélgess,pihenj kicsit jobban jársz mintha hamar befejezed.Plusz van borravaló körzettől függően kb 20-50000ft között. Akik ablaknál ülnek,vagy küldeményfeldolgozók ők is ennyit kapnak,csak nekik nincs borravaló.
2017. márc. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Annyit még tudnál írni, hogy min múlik, hogy 90 vagy esetleg 110 netto?Vagy szerinted kb. a kettő között lehet?
2017. márc. 15. 20:55
 6/19 A kérdező kommentje:
Mert egy albérletet kéne fenttartanom belőle,90 ből épphogy csak kijönne de akkor kb nem is ettem,persze ha jo körzetet fogok ki borravalókkal már jol lenne de ez lutri..
2017. márc. 15. 20:57
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt (3-6hó)még kevesebb 5-10e-el,utána kapod azt az alapot n.100e körül ami változhat akár városonként vagy hogy mennyire kell nekik a munkaerő.

+ még van/volt évi~200e Ft cafetéria,prémium,ilyen-olyan jutalékok...Aztán általában év elején vannak a fizetésemelések de akkor is számít hogy valaki ledolgozta-e már az 1 teljes évét mert ha nem akkor kimaradhat abból a dobásból,meg más ügyeskedések cég részéről...

Ezért aztán nehezen fog bárki pontos összeget mondani neked így látatlanban annyi féle lehetőség lehet.

2017. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez a cafatéria mit takar?Év végén adnak 200e ft-ot?Vagy ez eloszlik 12 hónapra?Ezt fixen kapnám próbaiő alatt is?Meg ezt az 5-10 ezerrel kevesebbet se értem teljesen?90 minusz 5-10e probaidő alatt vagy 100 minusz 5-10e?Megyeszékhelyen lakok amúgy ha ez számít valamit..Ha egy 100-110e ret megkapnék juttatással mindennel probaidő alatt az még elmenne, kihuznám valahogy azt a pár honapot ennyivel, ha utánna emelkedik, de ha 3-6 hónapig havi 80-90 ezret kapnék azt kb a hajamra kenhetem nem tudnék megélni belőle..Mondjuk erre még jön a jatt de ezt lutrinak gondolom nem egy fix dolog..
2017. márc. 16. 01:15
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Cafeteria természetesen 12 hónapra elosztva,csak próbaidő után.Lehet választani pl.Erzsébet utalványt,(vagy ami lesz helyette)meg pár más lehetőségből.

Amíg próbaidőn vagy nem tekintek teljes értékű dolgozónak,amíg be nem tanulsz,le nem vizsgázol 5-10e-el kevesebb fizut kapsz,nincs cafeteria,jutalékok,munkaruhából a minimum vagy az se...tehát 3-6hónapig csak ~90e+pár hét betanulás után amikor kiengednek egyedül amennyi borravalót kapsz.

Tehát ha ma belépnél,próbaidő után megkapnád ~100e-t meg a többit,de jövő januári fizuemelést már nem biztos mert azt mondhatnák hogy még nem dolgoztál le egy teljes évet...(mert megtehetik)

2017. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Értem, KÖSZÖNÖM! Így már világos..
2017. márc. 17. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!