Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Operátori munka az Ibiden-nél?

Szellkalman kérdése:

Operátori munka az Ibiden-nél?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy kis infót kérni az ibidenről. Operátori munkakörről legfőképp. Akik már ott dolgoznak vagy dolgoztak. Minden infó jól jön. Hogy mennek ott a dolgok (fizetés,beosztás stb..) Előre is köszönöm.

2017. márc. 18. 06:37
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Rabszolga munka, ahogy az összes gyárban, bagóért.


De ha nincs más..

2017. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Ha nagy az önérzeted, akkor jobb ha elkerülöd. Az operátor pozíció olyan tág fogalom, hogy 2 egymás mellett álló operátor melója ég és föld. A rabszolgamelóról meg csak annyit, hogy 8 általánossal veszik fel az embert. Az ilyenek, akik ilyet írnak be mégis mit képzelnek? Majd ő lesz a kiskirály? Dolgozni kell basszus, 8 általánossal mégis mit vár egy ember???? Nem fog fél millát kapni és közben lógatni a lábát. Dolgozni kell és elfogadni, hogy a ranglétra legalján van, ergo neki csak főnökei vannak és ha utasítják, akkor mint a kisangyal megcsinálja. A pénz egyébként nem rossz, ahhoz képest milyen "szakembereket" vesznek fel.
2017. ápr. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Dolgoztam ott. Sokat ne várj. Ha nincs valami plusz papír a zsebedbe. Pl. Érettségi + nyelvvizsga vagy egyéb műszaki okj-s papír + gyakorlat. Minden attól függ mennyire vagy szimpatikus. Az első főnököm nagyon rendes volt, aztán áthelyeztek másik műszakba egy kis kölyökhöz, aki hatalmat kapott és nem nehéz rájönni mi lett a vége. Eljöttem. Sajnos el kellett. Stabil hely nem nagyon van, rakosgatják az embereket műszakból műszakba, területről területre. Fizetés a min. 135.000 megvan vagy a fölött. A többire majd rájössz magad is. De hosszú távon ne nagyon tervezz.
2017. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Operátori munkakör a legmegterhelőbb mind fizikailag, mind szellemileg. A felvételi szint 8 általános minimum meglegyen, hogy a nevedet le tudd írni. Nos ez valakiknek odabent két diplomával se megy. Az irodán olyan liberális gondolkodású emberek ülnek, akik kimennek tüntetni, hogy nem lesz nyugdíjuk és büszke, hogy magyar. Hétfőn mikor bemegy dolgozni (az ellen ami ellen ő tüntetett) ugyanazt az elvet gyakorolja a munkásokon, átváltozik ugyanazzá a begyepesedett rabszolgahajcsárrá, aki volt. Olvastam valahol, hogy az egyik vezető munkaidőben kártyapartizott és feltette közösségi oldalára. Hát nem tudom, ez idő alatt valószínű munkaerőhiány volt (miatta) és ráért. Felvettek megint x db embert hozzá, újra előadta magát milyen nagy ember ő ott, mi lett a vége? Az x db ember elment. Jelenleg 2018.4.18-2018.5.9-ig 18 tesztírás van meghirdetve. Akkor számold ki hogy mekkora lehet a fluktuáció. Ehhez aztán kell HR vagy gazdasági diploma. Magyar alig van ott. Tele van határon túliakkal, ukrán, romàn munkásokkal. 6-8 négyzetméteren élnek 4-en. A kétágyasért fizetni kell. Az ilyen embertelen körülményeket miért nem rendezik el a nagy liberális termelési irodisták vagy HR. Mert nekik jó minden. Nyavalyognak a papírmunka miatt. 1 hónapot várt a kollégám egy munkaviszony igazoló papír kitöltésére. Ami egy 5 perces munka. De minden szép és jó, mert nem a pestiek hagyják el a családjukat a fizetésért, nem ők laknak 2 nm-en, nem nekik kell alkoholistákkal együtt élni...soroljam még. Szégyellem hogy magyanak vallják magukat az ilyenek.
2018. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az operátori munka nem ember barát. A vezetőknek csak a db szám, meg esetleg néha a minőség a fontos és ennyi. Az ott dolgozó nem irodisták nem érzik jól magukat, de tényleg. Utálnak ott dolgozni. A bent uralkodó káosz embert próbáló, folyamatos vita és összetűzések oka. Fejlesztés nincs, probléma megoldás nincs, saját munkakörödnek való munkavégzés nincs, rendes kajálda nincs, szakképzett vezetők akár alsó, akár felső nincs, rendes munkaruha nincs, normális levegővétel gyáron belül nincs (szauna nyáron, állandó por), ha nem dohányzol nincs lehetőséged kimenni szünetidőben a szabadba. Viszont ami van helyette: ha dohányzol, akkor annyi szüneted van amennyit akarsz, persze kint a szabadban. Folyamatos elvárás más munkájának elvégzésére. Ha "más" vagy azzal bármikor visszaélhetsz. Gyakorlatilag jó hogy van a cég, mert legalább sose tudod jól érezni magad bent. :) Sok sikert! Hosszú távra ne tervezz! Hidd el nem éri meg tönkre tenni magad. (nézd a fluktuációt ennyi ember nem tévedhet)
2018. ápr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mogulmelo válasza:
80%
Igen. A cég, ami beírta magát a magyar munkásemberek történelmébe. De nemcsak ez, demográfiai szinten lehetne mesélni a multikról. Mi is ez igazán? Operátor, HR, multi stb. Kezdjük azzal, hogy én szívem szerint ezt az egész HR hülyeséget úgy ahogy van, betiltanám. Egyszerűen semmi, de semmi értelme nincs. Annak van és volt is mindig értelme, hogy a cégvezetőknek volt egy titkárnője és egy személyi asszisztense, aki összegyűjtötte az emberek önéletrajzát, leadták a főnöknek és behívta őket egykörös szakmai, elbeszélgetésre. A vezető választott majd felvette. Értem én hogy kell a munka a magyarnak, de...khmm szóval na. Elképzelem ahogy X.Y. nevű HR-es akinek lövése nincs a programozáshoz az hogy interjúztat. Továbbá ilyen kritériumok szoktak lenni legyen főiskolája/szakmája; két nyelven beszéljen; minimum 5 éves szakmai tapasztalata legyen és méghozzá 25 év alatti pályakezdő 😂😂😂 sírva kell röhögni. Miért? A HR-esnek van minimum 5 éves tapasztalata, 23-25 évesen? Hogy engedhetik meg akkor, hogy ilyen beosztást betöltsön? Aztán mindig keresnek dokumentációs asszisztenst, meg ilyen olyan asszisztenst. Megfájdul a vezetőnek a lába ha lemegy a termelésbe összeszedni az adatlapot és csinál egy excel táblát? Kèrdés: tudja mi az? Így legalább nem szembesül azzal, hogy utálják az emberei. Félig lerágott csont ez a cég. Tiszta szégyen. A 18 db tesztírást nemcsak egy hónapra kell érteni, hanem 12-re. A határon túli magyarok általában 50-200-as delegációval jönnek + a tesztírásosok. Évente 1000-2000 ember megy át a gyáron, minimum. Az elnök helyébe nem mosolyognék vígan az Ibiden felirat mellett, mert értem én hogy kell a megnyerő kiállás, de provokáló, a többezer ember miatt akik keserű szájízzel távoztak a cégtől.
2018. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!