Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftverfejlesztő gyakornoki...

Szoftverfejlesztő gyakornoki fizetés?

Figyelt kérdés

Hamarosan sor kerül életem első interjújára, és az érdekelne, hogy mennyit szokás/illik/érdemes kérni ilyenkor?


Teljes munkaidőre olyan bruttó 300.000-re gondoltam, legalábbis ezt olvasom a legtöbb helyen, de nekem soknak tűnik.


Szerintetek?


2017. márc. 20. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

kétféle gyakornoki hely van.


Ha tényleg tudsz önállóan dolgozni, akkor fejlesztőként ez nem lehetetlen bér


Ha nem, akkor ilyen havi 80-at fogsz kapni, és örülj, hogy tanulhatsz.

2017. márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azért néhány tényezőt még el kellene mondanod, ahhoz, hogy reális válaszokat kapjál:

- Budapesten vagy vidéken vagy?

- Milyen nyelven programozol?

- Eddig milyen tapasztalatod van?

- Hova jelentkeztél?(Nyilván egy kis kft. kevesebbet tud nyújtani, mint egy multi)

2017. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

BME-s hallgató vagyok, és a KUKA Robotics budapesti telephelyére jelentkeznem C++ szoftverfejlesztő gyakornoknak.


Sok saját projekten dolgoztam már, amiben eléggé önállónak kell lenni, de honnan tudhatom előre, hogy milyen gyorsan tudok alkalmazkodni az ő környezetükhöz? (mert ugye az előző válasz alapján ettől függ, hogy mennyit mondjak a fizetésre)

2017. márc. 21. 08:18
 4/12 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok:


Bruttó 400 ezer alá semmiképpen ne add!


A Yellowroad, Codecool és hasonló képzésekről kiesőknek GARANTÁLJÁK a bruttó 350 ezres fizetést, úgyhogy egyetemmel (tudom, hogy sokan azt hiszik semmit se ér, de azért egy jelző arról, hogy képes a felmerülő kihívásokat teljesíteni [főleg a BME-n]) és saját projektekkel én személy szerint bruttó 450-et tartanék reálisnak, de minimum 400-at.

(Ha valakinek nagyon alacsony a bérigénye az gyanús is szokott lenni.)


Egy jó tipp: Az interjúnál nagyon hangsúlyozd ki azt, hogy milyen hobbi projektjeid voltak és milyen kihívásokkal találkoztál és ezeket hogyan oldottad meg.

2017. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem a környezethez alkalmazkodás számít, hanem, hogy egy bármilyen kicsit is összetettebb fejlesztési feladatot meg tudsz e egyedül oldani (ne tudd meg, hogy hány olyan ember esik ki akár a BME-ről is, aki képtelen összerakni a megtanultakat egy egésszé, hiába tud SQL-t írni, ha nem képes egy C# vagy Java kódból is SQLt kezelgetni, ha annyit mond, hogy volt Java és SQL órája is, le is vizsgázott belőle, de a kettőt együtt sosem használta). Ők azok, akik örüljenek, hogy tanulnak.


Ha viszont tényleg tudsz fejleszteni akkor kérj nyugodtan 300+ bért. Egyedül alatt azt értem, hogy persze, meg kell mutatni neked a környezetet, a technikákat, a fejlesztési folyamatokat, de ha mondjuk azt mondom, hogy írj tetszőleges nyelven egy programot, amivel adatbázisban tudsz tárolni információt, akkor nem fogod megkérdezni, hogy azt mégis hogy csináld (tudom hülyén hangzik, mert nem tűnsz ilyennek, de még a BME-ről is esnek ki végzett IT-sok úgy, hogy ez nem triviális, hogy SOHA semmit nem csinált az iskolai feladatokon kívül ami a szakmához kapcsolódik, így aztán csak azokat a problémákat tudja megoldani, amivel találkozott a suliban, vagy azokat sem, mert nem kapcsolódnak a morzsák egymáshoz)

2017. márc. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi az infókat, megpróbálom összeírni a projektjeim "tanulságait" :)
2017. márc. 23. 01:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Majd ha lement az interjú, akkor légyszi írd majd ide, hogy hogy ment és mi történt végül, azért hogy mások is tanulhassanak ebből! :)

(Make gyakorikerdesek.hu Great Again! :D )

2017. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogy ment?
2017. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Semmilyen olyan jellegú kérdés nem volt, amiről interneten azt mondták, hogy tuti lesz. (Se soft skill területén, se technikai területen)


Csak arról kellett mesélnem, hogy hogy találtam rájuk, miért rájuk esett a választás, aztán pedig hogyan fejlesztek, tesztelek, milyen segédeszközöket használok, milyen design patterneket használtam.

És végén kérdezhettem tőlük.


Kb. ennyi.

2017. márc. 31. 07:42
 10/12 anonim ***** válasza:
És végül volt szó a bérigényről?
2017. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!