Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes új alkalmazottnak...

Érdemes új alkalmazottnak magas fizetést adni, megelőlegezvén a bizalmat és hangsúlyozni hogy osztályon felüli minőségű gondos munkát várunk el tőle, vagy ilyesminek inkább negatív következménye lesz?

Figyelt kérdés
2017. márc. 24. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennek mi köze a közlekedéshez?


Amúgy erre nem létezik egymondatos válasz. Átfogó javadalmazási politikára van szükség, önmagában lehet jó is meg rossz is a vége annak, ha az új ember magas fizut kap.

2017. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Minket régi dolgozókat fusztrál hogy az új aki idekerült még semmit nem tett le az asztalra de ugyanazt a bért kapja mint mi régiek. Szerintem jobb amikor folyamatosan növelik a bért akkor úgy érzed hogy jól dolgozol és megbecsülnek. Hogy mindig lépsz egy szintet.
2017. márc. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Normális fizetést kell neki adni. Nem is kiemelkedően magasat, de nem is alacsonyat. Kiemelkedően magas fura lenne. Mármint ha a többiekhez képest magas, akik már ott vannak egy ideje és már bizonyítottak.
2017. márc. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Személyiségfüggő. Ha lustább természet akkor nem biztos hogy teljes mértékben motiválni fogja.

De általában érdemes mert az emberek többségét motiválja a magasabb fizetés. Alacsonyabb fizetés mellett - vagy az elmaradó (vagy kis mértékű) fizetésemelések miatt egy idő után már nem lesz jó munkaerő és esetleg el is megy máshova.

2017. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Engem rohadtul demotivált, amikor megtudtam ,hogy a frissen felvett új ember br. 7000 forinttal keres csak kevesebbet, mint én 4 év után. Sőt, a nulla gyakorlat mellé alacsonyabban képzett és a hozzáállása sem valami kimagasló.

Én sem vagyok agyonfizetve, ha szabad szemmel is látható összeggel kevesebbet ajánlottak volna neki, akkor valszeg simán beint a HR-s kollégának és sarkon fordulva elindul haza, de mégis...

...negatív következmény? Azóta túrom az álláshirdetéseket és ha jobbat találok lépek.

2017. márc. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

elnézést a hibás témáért. úgy gondoltam az egészet hogy első alkalmazott egy kis fejlődő cégnél.

azt tudom h az nem lenne jó ha hasonlót kapna mint a régiek.

a kérdés ép az amit az egyik válaszoló feszeget, hogy van akit a pénz negatív irányba terel.

pl. akár havi félmillió is könnyen kevés lehet, és könnyen elégedetlen ember lehet belőle.


tehát akkor azt javasoljátok inkább közép fizetés legyen egy hivatalos mérce szerint s inkább prémiumot kapjon ha elégedett vagyok vele?

2017. márc. 24. 10:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Fontos egy cégnél, hogy a dolgozó úgy érezze, előmeneteli lehetőségei vannak.

Ha rögtön az elején megadod neki az általad maximálisan vállalható bért, akkor meg fog állni a dolog azon a szinten, és ha megfelelő agilitással rendelkezik a dolgozód, akkor bizony fejlődni, és előrelépni szeretne. Szerintem egy átgondolt előmeneteli rendszer sokkal jobb, és motiváltabb lesz általa a dolgozó is.

2017. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod megadni azt a fizetést, amennyit szeretne, akkor hamar el fog menni egy jobban fizető helyre.

Az, hogy a többiek mennyit keresnek, az lényegtelen ebből a szempontból. Honnan tudják, hogy a másik mennyit keres? Az egy titkos adat, ezt a szerződésben is le szokták írni. Ha meg van olyan marha, aki elmondja, az meg is érdemli a következményeket (minden oldalról, mert ez sem a cégnek, sem a dolgozóknak nem jó)

2017. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

sajnos ezek csak elvileg titkosak.


itt viszont egyetlen alkalmazott lenne így ez nem merül fel.

érdekes elgondolás hogy jobb ha pl. félévente emelkedik s mondjuk az elképzelt több évi össz. fizetést eszerint lépcsősre beosztani.

jól hangzik.

2017. márc. 24. 16:53
 10/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
50%
Én alapvetően így vagyok, relatív magas fizetést kapok, és cserébe igyekszem is átlagon felül teljesíteni mindig igyekezni a legjobbat kihozni magamból. Engem motivál és sokkal rosszabbul érezném magam, ha tudnám hogy "alacsony" a fizetésem.
2017. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!