Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szlovákiába megéri kimenni...

Szlovákiába megéri kimenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Porsche gyárba vennének fel, engem és páromat.

Netto 900 eurot mondtak + heti 25 euro kajautalványt.

3 műszak, 8 órában heti 5 nap.

Letelepedésven is segítenének albérlet támogatással 6 hónap munka után, 1 év után hitelben is segítenek, új lakás épitésekor, vagy használt vételekor.


Odautazás 20 ezer a keletiől, Majd hétvégén család látogatás esetén 10 ezer ft az odavisszaút.


A másik lehetőség Németország, húsipar, de arról sok rosszat hallottam.



2017. márc. 24. 18:17
 1/8 anonim válasza:
Ha tényleg ennyit fizetni, akkor mindenképp. Szlovákiában nem sokkal magasabbak az árak Ezt a numbeo.com-on le is tudjtáok csekkolni, nagyon pontosak az adatok. Szlovákia nincs is messze, tehát gyakran haza is járhatnátok. Gondolom valahol a Csallóközben van a munkahely, így a szlovák nyelv ismerete se feltétlenül szükséges mert ott magyar többség van. Hajrá!
2017. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Azért nézz utána részletesen.

Csehországba is vittek magyarokat gyári munkára,aztán elvették a papírjaikat,fogva tartották őket és rendszeresen verték őket.

Egyébként a 900 euró az nem rossz. Itthon mennyi is 300? Vicc.

2017. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tele van a net ilyen hirdetésekkel, már én is néztem pár hónapja. 900-1000 eurós fizetést ígérnek, nyelvismeret nem kell, 22 000 a kiutazás, saját zsebből.


És 6 hónapig hol laktok, munkásszállón ? Ha itthon már próbáltátok akkor vágjatok bele, párokat két ágyas szobában helyeznek el itthon is.

2017. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szállás ingyenes és panziókban van. 2 ágyas szobában.
2017. márc. 24. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Csalás állítólag. Nem fizetik ki a bért, nem a beígértet, a szállás csapni való, a kiutazást pedig nem kell fizetni, ha visznek a cég állja.
2017. márc. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Baßszki azért egy ilyen luxusmárkából, mint a Porsche nem ilyen kicsinyes alamizsnát néznék ki, hanem legalább 2-2,5e€ lóvét. 3 műszakért ez eléggé kårtschù
2017. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szlovákiai vagyok. A Porsche gyár nem a Csallóközben van, hanem Nyitrán. Ott kb.senki nem beszél magyarul, de ez ne tartson vissza, lesz ott elég magyar. A szlovák média is bejelentette már, hogy olyan nagy munkaerő hiány van, hogy magyarországi vendégmunkásokat hoznak a gyárba. Az ígért bér teljesen reális, az unokaöcsém a Wolksvagenben dolgozik, nettó 950 eur+szállás, 3 műszak.
2017. márc. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A szlovák nyelv nem akadály, anyanyelvi szinten beszélem. Párom csak konyhanyelven.


Nem hinném, hogy csalás ismerősöm ott dolgozik.

2017. márc. 25. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!