Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kutatói pálya mennyire...

A kutatói pálya mennyire összeegyeztethető családvállalással, főként ha fiatalon, még 30 éves korom előtt gyermeket szeretnék vállalni?

Figyelt kérdés

2017. márc. 26. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Ha anyigalg nem lehet másra alapozni, akkor semennyire, munkaidő tekintetében is a család rovására megy, de ezt sokan megoldják, viszont vagy kell egy vállakozás melette, vagy valaki komolyabban támogasson ebben, adott esetben párod. Nyilván Mo.-ról van szó.
2017. márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Az sem mindegy űrkutató vagy mondjuk a régi magyar szavak jelentését kutatod...
2017. márc. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
#2 De.
2017. márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Doktori mellett (alatt) is megoldható a kisbaba?
2017. márc. 26. 23:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez valamennyire függ a szakterülettől is. Mert pl. egy biológiai kutatói pályán fizikailag ott kell lenni a laborban, amit nem tudom, hogy gyerek mellett mennyire lehet/érdemes csinálni. De el tudok képzelni olyan kutatói pályát, ahol olvasni/irodalmazni kell, azt jobban el tudom képzelni.
2017. márc. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Komoly tudományos kutatói életpálya nem egyeztethető össze gyermekvállalással 40 éves kor előtt.

Mire megszerzed a PhD-t minimum 27-28 vagy, ez után őrült munka kezdődik a habilitációig (publikálsz vagy pusztulsz elv alapján). A habilitáció legkorábban a PhD után 5 évvel lehetséges, de inkább 10 évvel reális.


Az intenzív és sikeres tudományos kutatómunka teljes embert kíván. Ha nem a témádon jár az eszed még a wc-n és a villamoson is, akkor nem leszel eredményes és így az állásod sincs garantálva.

2017. jún. 9. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A párom szerencsére tudna támogatni, és amúgy sem vagyok az a nagy lábom élő típus. Szóval a pénz miatt annyira nem is aggódok. Világhírű nagy kutató se szeretnék feltétlenül lenni.
2017. jún. 17. 12:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát ha nem akarsz világraszóló nagy kutató lenni, hanem megélhetési "kutató" vagy, aki ilyen munkakörben dolgozik egy ideig, akkor abba minden belefér. Attól függ mik a céljaid.
2017. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én történetesen kutató vagyok természettudományi területen, egy állami kutatóintézetnek dolgozom. És szerintem ez a legtökéletesebb hely a gyerekvállalásra. Ugyan mindig biztatnak, hogy hagyjam ott, mert nem fizet ugye túl sokat, gyerekvállalás előtt semmiképp nem hagynám ott, mert számtalan kollégám ment innen szülni és jött simán vissza 3-6-10 év után, nincs majré, teljesen természetesnek veszik, hogy a nők szülni mennek időnként. Aztán a gyerekes kollégáimat elnézve is nagyon előnyös nekik itt dolgozni, nem nézi senki, hogy mikor merre jársz - hiszen kutató vagy, könyörgöm, a kutatói munka ilyen. Kutatsz itt, kutatsz ott, nem csak a monitorod előtt. Szóval szerintem ha van egy kutatói állásod egy állami cégnél, az a legtámogatóbb munkahely ehhez.
2017. okt. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!