Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi 4 órás részmunkaidős...

Napi 4 órás részmunkaidős állásra vagyok bejelentve, ha a kolléga szabadságra megy, akkor én helyettesítem délután 15-ig. Nem akarnak felvenni 8 órába, helyettesítést sem akarnak fizetni, csak "csúsztatást". Mennyiben törvényes ez?

Figyelt kérdés

Milyen erre vonatkozó törvényrendeletet ismertek?

A tavalyi évben a saját szabadságomon kívül (26-nap, plusz a gyerek után járó 2-nap) 30 plusz napot szedtem össze. Szabadságot nem fizetnek ki. A bent maradt szabadságokat pedig "Micike kockás füzetébe" vezetik. Most márciusban úgy állok, hogy a 27+2 és a tavalyról maradt 16 nap, plusz a "túlórám" ami már most 12.


2017. márc. 30. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Törvényellenes, de tök mindegy, úgysem mersz szólni, mert félted még ezt a hulladék állást is. Csak most jól kidühöngted magad... jól gondolom?
2017. márc. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem. Kidühöngtem már magam bent is. Egy hónappal ezelőtt ígéretet kaptam a nagyfőnöktől a kifizetésre, most a könyvelőnk közölte, hogy még sem "végül is lecsúsztatod".

8 órás munkaviszonynál értem én, ha egy-két óra plusz van, ha összegyűlik, akkor csuszi. De itt heti 20 óra helyett ilyenkor 40 óra gyűlik össze, az nem egy-két óra plusz naponta.

2017. márc. 30. 14:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ne nekem mondd... én nem tudok rajtad segíteni.
2017. márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Törvényrendeletet kértem :) de kösz, hogy még moroghattam egy sort!
2017. márc. 30. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De felesleges, úgy sem fogod bíróságra vinni az ügyet...
2017. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Munka törvénykönyve, csúsztatni akkor lehet ha a szerződésedben benne van, munkaidőkeret vagy elszámolási időszak néven. De ilyenkor se lehet a végtelenségig csúsztatni, az előre meghatározott időszakok (jellemzően 1-3 hónap) végén ki kell fizetni a túlórát, természetesen pótlékkal együtt.

De miért nem vetted ki az összegyűlt szabadságokat? Ezt se engedik? Mert azt se lenne szabad átvinni a következő évre.

2017. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!