Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért alacsonya...

Kizcar kérdése:

Magyarországon miért alacsonyak a jövedelmek?

Figyelt kérdés

Nem értek ezekhez a dolgokhoz. Viszont a kíváncsiság furdal. Két tippem van eddig.



1. A cégtulajdonosok nem kapzsik, egyszerűen nem tudnának több - például másfélszeres - jövedelmet adni a dolgozóknak, mert csődbe menne a cég, vállalkozás.



2. A cégtulajdonosok kapzsik, mivel, ha másfélszeres béreket adnának a jelenlegiek helyett, is bőven maradna mit a farzsebbe tenni.


Ehhez tudok példákat írni.


Volt munkahelyem ügyvezetője válasza a fizetésemelés kérésére: Eszemben sincs emelni, inkább azon a pénzen új autót veszek magamnak. 360 forintos nettó órabért fizetett. Még egy éve is. Tehát jogosnak éreztük magasabb kereset igénylését.


Jelenlegi munkahelyem ügyvezetőjének havi profitja az én havi nettó bérem 300-szorosa. Ha másfélszerezné, ezzel elérvén a dolgozóknak az őszinte megbecsülés érzését, is volna mit a tejbe aprítania...bőven.



Lehet totál hülyeségek a tippjeim. No de sebaj. Tájékozódni szeretnék, kíváncsian a véleményetekre támaszkodva.



Most így fáradt aggyal csak ez a két eshetőség jut eszembe.


Ha csak ezt a két választást veszem alapul, nekem nagyon úgy tűnik, hogy a második lehetőség a jóval elterjedtebb kicsi országunkban.



Ti mit gondoltok?


Hogy működik ez?



Szevasztok!

Mindenkinek magasabb árendát kívánok!



2017. ápr. 4. 21:47
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
71%
Mert erre van igény. Minden nép úgy él, ahogy megérdemli. A magyar vezetőség (a magyar szót szándékosan emeltem ki, ugyanis a külföldi, skandináv vezetőség normális volt az általam ismert cégnél) akkor sem adna rendesen a dolgozónak, ha lenne miből. Nagyon jól láttam, hogy sumákolnak és lopnak.
2017. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Valahol láttam erről összegyűjtött adatokat talán diagrammokkal együtt, az van, hogy Mo-n egy forintot fizet a munkaadó a dolgozójának, és az után 3-at kell adóznia, vagy valami ilyesmi, és akkor egy átlag vállalkozásnál a munkaadó is így csak 300 000 körül tud keresni havonta úgy, hogy ő a főnök és ez a saját vállalkozása. Valami ilyesmi volt, nem tudom pontosan , de az adózási rendszer volt ott írva, hogy nem jó.
2017. ápr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Akkor miért nem megy mindenki cégtulajdonosnak? Hiszen csak annyi a dolguk, hogy lenyúlják a keményen dolgozó szegény kisemberek pénzét. :(
2017. ápr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%

Alja melósnak annyi jàr amennyi.

Legyél gazdasàgi szakember,vagy fejlesztõ legyenek ambícióid,és akkor megemeli neked mert kevés a szakember.

Miért nem tanulsz?

Képezzed magad.

2017. ápr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan még arra alapoznak hogy mindenki mindent bármennyiért elválal, de a válság óta már eltelet pár év...

És sok helyen látszik hogy már inkább munkaerő hiány van!

Előző munkahelyemen is kiszúrták a szemünket BRUTTÓ 10 ezer Ft fizetés emeléssel... és akkor csodálkozott a főnököm hogy 1 hónap múlva elhívtam beszélgetni hogy találtam egy másik helyet ahol 1.5x annyit fizetnek és már a HR-en beadtam a felmondásom és akkor ment a csodálkozás!

És ez nem is egy magyar vállalkozás volt hanem egy külföldi nagy bevételű gyár!

2017. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert hagyjuk.

Ha senki nem lenne aki alacsony jövedelemért dolgozik, akkor kénytelenek lennének többet adni.

De amíg talál olcsóbb munkaerőt, miért fizetne többet bárki is?


Hogy kapzsik vagy nem? Nyilván igen, de inkább az van szerintem, hogy veszettül nem érdekli, hogy te vagy bárki aki éhbért kap tőle, hogy oldod meg az életed. Ehhez az egészhez érzelemmentesen áll hozzá, nem tekint embernek, hanem egy eszköznek, ami által ő pénzt teremt magának. Sokat. És nem érdekli ki vagy te, mitől szenvedsz, mitől lenne neked jobb. Ha nem veled, akkor mással csináltatja meg ugyanazt a munkát.

2017. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%

Röviden: mert ennyit ér a munkájuk.

Hosszabban: rengeteg körülmény miatt ennyivel kevesebbet ér a munkájuk.


Pár dolog:

- A magyar munkavállaló fizetése agyon van adóztatva? Igen.

- A magyar cégek agyon vannak adóztatva? Igen.

- Az átlag magyar munkavállaló jól képzett, nyelveket beszél? Nem.

- Az átlag magyar munkavállaló által végzett munka hozzáadott értéke magas? Nem.

- Az átlag magyar munkahelyen mind a technológia fejlett mind a menedzsment naprakész módszereket használ? A nagy lóf..szt.


A magyar munkavállaló elavult technológiával gyárt drágán, kevés hozzáadott értéket tartalmazó termékeket/szolgáltatásokat, amiket még agyon is adóztatnak. Hiányzik a modernizáláshoz a tőke, az adócsökkentés meg politikai értelemben öngyilkosság, mert az a szociális háló leépítésével járna együtt. Találj megoldást ami varázsütésre működik :D


A legegyszerűbb az lenne, ha meghúznánk a nadrágszíjat, sokat invesztálnánk az oktatásba és olyan gazdasági-jogi környezetet hoznánk létre ami csábító a külföldi tőkének, befektetéseket produkálna. A magyar tőke nulla, köszönhetően a szocializmusnak, világháborúknak és az utóbbi kétszáz év magyar történelmének.

2017. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
43%

- Az átlag magyar munkahelyen mind a technológia fejlett mind a menedzsment naprakész módszereket használ? A nagy lóf..szt."


És szerinted a külföldi cégek nem ugyan azt a technológiát hozzák magukkal?!De IGEN!

2017. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%

# 7

És arról nem is beszélek hogy a volt munkahelyemen a gyár ugyan azt a terméket álltja elő ugyan azzal a módszerrel és technológiával mint a magyar gyár!Csak a németek gyárban a melósok 5x több pénzt kaptak érte 13. havi fizuval meg nyaralási hozzájárulási pénzel az meg már mellékes hogy a német gyárban egy műszaktól fele annyi darabszámot is vártak el mint a magyaroktól!

2017. ápr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%

"És szerinted a külföldi cégek nem ugyan azt a technológiát hozzák magukkal?!De IGEN!"


Ja, a külföldi cégek? Az Audi meg a másik 3 nagy multi aki nem 140 embert foglalkoztat itt, hanem tömegeket?


"És arról nem is beszélek hogy a volt munkahelyemen a gyár ugyan azt a terméket álltja elő ugyan azzal a módszerrel és technológiával mint a magyar gyár!Csak a németek gyárban a melósok 5x több pénzt kaptak érte 13. havi fizuval meg nyaralási hozzájárulási pénzel az meg már mellékes hogy a német gyárban egy műszaktól fele annyi darabszámot is vártak el mint a magyaroktól!"


Ezt már szerintem baromira lefutottam veled. Akkor is kértem a cég nevét, én ránézek a könyvelésre aztán kiderül, hogy mennyire nyereséges, vagy sem.

Egyébként ennek még mindig semmi köze sincs ahhoz, amit írtam. A fenti okok miatt alacsony a piaci bér. Ha itt alacsony a piaci bér és van egy-két cég akinek jól megy, nem fog viccből 4x annyit fizetni, ezzel a menedzsment a cég tulajdonosait lopná meg. Te mit szólnál hozzá, ha a céged működtetői csak úgy heccből 3x annyit költenének munkaerőre, mint kéne? Vagy te fizetnél egy hajvágásért 2 ezer forint helyett 10-et, csak hogy jól éljen a fodrász? Vagy egy gombóc fagyiért 2 ezer forintot, hogy jól menjen a cukrásznak? Ugye nem?

2017. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!