Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha állásinterjúra mentek vagy...

Ha állásinterjúra mentek vagy önéletrajzot leadni valahova, megszokták kérdezni tőletek, hogy "miért nem mész vissza dolgozni oda ahol korábban már dolgoztál"?

Figyelt kérdés
Engem rohadtul idegesít ez a kérdés. Nem egyszer, nem kétszer nekem szegezték már ezt a kérdést, és pislogok ilyenkor értetlenül mindig. Mintha ezzel már ki is mondanák, hogy nem akarják, hogy oda menjek dolgozni, vagy mégis ilyenkor mit gondol az aki ezt megkérdezi, hogy jó kedvéből vállt/válltott munkahelyet az ember, ne értem. Xd

2017. ápr. 6. 03:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt kérdezném tőled, hogy hol voltál általánosban, amikor az igekötős igék helyesírását tanították.

Kedves "megszokták" kérdezni...

2017. ápr. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy alap kérdés, amit mindig megkérdeznek. Nem tudom mi a problémád vele. Egy dolgot ne csinálj ilyenkor. Ne beszélj rosszindulattal az előző cégedről, azt nem szeretik.
2017. ápr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves #1: De jó, hogy neked az életben ez a legnagyobb problémád!
2017. ápr. 6. 11:17
 4/7 anonim válasza:

Engem érdekelne mi lenne a helyes, éppen motivációs levelet írok. Persze ez nem lesz benne, de gondolom a helyes válasz: "megkérdezik tőletek".

Egyébként én is kíváncsi leszek és az nekem is evidens , hogy nem illik rosszat mondani, mert azzal könnyen azonnal elvágod magad.

2017. ápr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Mi ebben a kérdésben olyan felháborító számodra?


Ők nem tudhatják miért jöttél el, miért váltasz. Ráadásul nekem ebből az jön le, hogy nem a legutóbbi, hanem korábbi munkahelyed kérdezik, ami ilyen szempontból lehet jogos kérdés.


Nem jókedvéből vált az ember, de nem mindegy hogy kirúgtak mert link alak vagy, vagy te magad jöttél el mert többre vágysz.

2017. ápr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Kedves #1: De jó, hogy neked az életben ez a legnagyobb problémád!"


Már hogyne lenne nagy probléma az, ha valaki ennyire alapvető helyesírási hibát vét. Főleg, miközben épp állást keres.

Remélem, az önéletrajzodat nem így írtad, mert akkor abban biztos lehetsz, hogy a te legnagyobb problémád sem az említett kérdés lesz...

2017. ápr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Szard le, hogy valaki kötözködik a helyesírásod miatt. Ennél bizony messze sokkal értelmesebb dolgok vannak, és akinek nincs jobb dolga, mint erről papoljon, hidd el, szóra sem érdemes.


2. Azért kérdezik meg, mert attól tartanak, hogy te egy olyan valaki vagy, aki sűrűn vált munkahelyet és onnan is el fogsz menni hamar.


3. Mindegyik korábbi munkahelyeddel kapcsolatban legyen egy kész válaszod erre a kérdésre. Lehetőleg ahol tudod szépíts a dolgokon (persze ne irreálisan). Jogod van eljönni egy munkahelyről bármilyen okból kifolyólag. Fontos, hogy ne szídd a korábbi munkáltatód, hiszen ebből az jön le, hogy őket is szidni fogod.


4. Sok HR-esnek fogalma sincs, hogy kellene jól csinálni, hidd el! (HR-eseket is oktató HR cégnél dolgoztam, el sem hinnéd, mennyire alap dolgokkal nincsenek tisztában diplomás HR-esek!) Ne lepődj meg a legidiótább kérdéseken sem! Én olyat is hallottam már interjúban, hogy "milyen gyakran szoktad fényesíteni a cipőd." Agyrém.

2017. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!