Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi informatikusra lenne...

Mennyi informatikusra lenne szükség Magyarországon? 20 ezer,200 ezer,2 millió,20 millió?

Figyelt kérdés

Már megint nyomják a kormánypropagandát (22 ezer informatikus hiányzik)

[link]

és tolnak bele sok millió állami pénzt mindenféle programokba pl: a Digitális Munkaerő programban, közben meg valahogy nem érzem hogy olyan könnyen el lehet helyezkedni ezen a területen... vélemény?


2017. ápr. 9. 15:25
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
a vesszők után a space-t a backend-jük vette ki a kérdésből, azért néz ki olyan hülyén...
2017. ápr. 9. 15:49
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Pedig könnyen el lehet helyezkedni, ha nem valami kókler vagy a szakmàban.
2017. ápr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Milyen propaganda??? Nincs annyi szabadnapom ahány interjúra hívnak. Nyilván, angolul nem tudó, piacképes ismeretekkel nem rendelkező emberek a kutyának nem kellenek.
2017. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Informatikus vagyok. 7 év alatt a 4. helyen dolgozom. Ez alatt a 7 év alatt 2 egész hetet voltam munkanélküli. Ennyit erről, hogy ez kamu lenne.
2017. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
4-es vagyok, még annyit hozzá, hogy heti 3-4 állásajánlatot kapok Linkedinen.
2017. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem propaganda. Tényleg több mint 20.000 informatikus hiányzik a munkaerőpiacról. Ahogy az előttem lévő írja, az infosok hetente több allasajanlatatot kapnak. De elég, ha beirod a Googleba hogy, informatikus/ programozó állás. Rengeteget fogsz találni.


És azért nyomják, mert rengetek bevétel esik így ki az államkasszából. Ez informatika, egy komolyabb multinal rengeteg pénzt termel, ilyen szakmával ha profi az illető akár milliót is lehet keresni. Nem is beszélve arról, hogy ha kozvetettul a 20.000 infos állás betöltésére további 70.000 állást eredményezne más területeken.

2017. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom engem is rengeteg helyre behívtak, de utána semmi. Mindenhol azt mondták, hogy ígéretesnek tűnök, de nekik páréves tapasztalattal kéne ember. Nem tudom hol fogok gyakorlatot szerezni. Eddig főleg saját felhasználásra fejlesztettem meg futtattam szimulációkat.

Nekem úgy tűnt eddig, hogy pályakezdőket nem nagyon keresnek. Az is baj volt sok helyen, hogy féltek, hogy doktori képzésre mennék...

2017. ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
mérhetetlenül ostoba vagy
2017. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Te csak bòlogatò embereket keresel. Ha te valòdi infòs lennèl, tudnàd hogy mi a dörgès. Igenis rengeteg ember kell a piacra. Van ugyan infòs, de a nagy többsèg nem elég jò a szakmàban. Kóklerek pedig több kàrt csinálnak mint hasznot.
2017. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én most a Recruitment oldaláról nyilatkoznék. Igen, valóban kell ennyi ember, de nem a béna kókler fajtából, hanem a jóbol. A technikai interjún úgyis kiesik a rosszabb fajta. Nincs itt propaganda semmi, folyamatosan vesszük fel az embereket, és az összes többi cégnél is ez van (a kapcsolataim alapján tudom).
2017. ápr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!